تاجیکستان حمله به‌ حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم کرد
کد خبر: 26973

تاجیکستان حمله به‌ حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم کرد

وزیر امورخارجه تاجیکستان با محکوم کردن حمله تروریستی به حرم شاهچراغ تاکید کرد که این حادثه بر روابط ایران و تاجیکستان تاثیر نخواهد داشت.

به گزارش خودکارنیوز، سراج‌الدین مهرالدین، وزیر امورخارجه تاجیکستان روز سه‌شنبه در یک نشست خبری حمله تروریستی روز یک‌شنبه به حرم مطهر شاهچراغ را محکوم کرد.

بنابر گزارش آسیا پلاس، وی همچنین با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

مهرالدین در پاسخ به سوالی درباره هویت فرد تروریست که تاجیکستانی معرفی شده است، گفت که از طریق اخبار رسانه‌ها مطلع شده که یک شهروند تاجیک در این حمله دست داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: تاکنون ایران درخواست رسمی در رابطه با این حادثه به تاجیکستان ارسال نکرده است. در صورت بروز چنین درخواستی، ساختارهای مربوطه دو کشور کار خود را هماهنگ خواهند کرد.

وزیر امورخارجه تاجیکستان تاکید کرد که این حادثه بر روابط تهران و دوشنبه تاثیرگذار نخواهد بود.

 عصر روز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ حرم شاهچراغ(ع) در شیراز مورد حمله تروریستی واقع شد که در نتیجه آن دو نفر به شهادت رسیدند و هفت نفر نیز مجروح شدند. بلافاصله بعد از وقوع این حمله تروریستی نیروهای انتظامی و امنیتی وارد صحنه شدند که در مجموع ۱۰ نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که تروریست اصلی که اقدام به تیراندازی در حرم کرده بلافاصله دستگیر شده و در اختیار بازپرس قرار گرفته و بازجویی و تحقیقات از او در حال انجام است.

پیش از این کشورهای متعددی، ازجمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همچنین عراق، سوریه، لبنان و مصر، سازمان ملل و اتحادیه اروپا حمله تروریستی شاهچراغ را محکوم و با ملت ایران و خانواده‌های قربانیان حادثه ابراز همدردی کردند.

دیدگاه تان را بنویسید