انجام اولین پرواز مستقیم از عربستان به اراضی اشغالی
کد خبر: 27466

انجام اولین پرواز مستقیم از عربستان به اراضی اشغالی

صبح امروز سه شنبه، اولین پرواز مستقیم از عربستان به تل‌آویو از زمان اعلام بازگشایی حریم هوایی این کشور به روی هواپیماهای رژیم صهیونیستی انجام شد، این در حالی است که پیشتر گفته شده بود یک فروند هواپیمای عازم تل‌آویو به دلیل نقص فنی در خاک عربستان فرود آمده است.

به گزارش خودکارنیوز، روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» نوشت: یک هواپیمای «جایگزین» متعلق به شرکت «ایر سیشل» برای انتقال ۱۲۸ مسافر اسرائیلی از شهر جده، از دبی امارات بلند شد. این پس از آن بود که هواپیمای حامل مسافران اسرائیلی عصر دوشنبه به دلیل آنچه «نقص فنی» اعلام شد، در جده عربستان سعودی فرود آمد.

این اولین پرواز مستقیم یک هواپیمای مسافربری از یکی از شهرهای عربستان به اراضی اشغالی خواهد بود.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با مسافران هواپیما، شرکت هواپیمایی و طرف‌های ذینفع در اراضی اشغالی در تماس است تا به سرعت این حادثه پایان یابد.

پیش از این خبرگزاری فلسطینی «سما» گزارش داده بود، این هواپیما هنگام فرود وضعیت اضطراری اعلام نکرده است. این هواپیما، یک ایرباس ۳۲۰ بود و حدود چهار ساعت پس از شروع پرواز و حدود یک ساعت و نیم قبل از فرود برنامه ریزی شده در اراضی اشغالی، در جده به زمین نشست.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اداره امور اسرائیلی‌های خارج» به یک حادثه فرود اضطراری در عربستان سعودی با همکاری همه مقامات مربوطه در دستگاه دولتی رسیدگی می‌کند.

در بیانیه این وزارتخانه تایید شد که «در هواپیما ۱۲۸ اسرائیلی وجود دارد.»

این وزارتخانه سپس در بیانیه دوم خود افزود: «در رابطه با پرواز از سیشل، «اداره اسرائیلی‌های خارج» در وزارت خارجه با همکاری طرف‌های مربوطه در اسرائیل به این موضوع رسیدگی می‌کند.»

بر اساس گزارش‌های عبری، این هواپیما در فرودگاهی در جده به زمین نشست.

شرکت ایر سیشل گفت: «پرواز HM۲۲ به دلیل نقص فنی در هواپیما مجبور به فرود در جده، عربستان شد.»

این شرکت افزود: هواپیما با موفقیت فرود آمد و حال همه مسافران خوب است.

این شرکت ادامه داد: یک فروند هواپیمای جایگزین برای بازگرداندن مسافران و ادامه پرواز به سمت اسرائیل حرکت کرده و وزارت خارجه اسرائیل از این حادثه مطلع شده است.

بر اساس گزارش‌های رژیم صهیونیستی، ۱۲۸ شهروند اراضی اشغالی که هواپیمای آنها در عربستان فرود اضطراری داشته است تا صبح در عربستان منتظر می‌مانند تا هواپیمای جایگزین برسد.

دیدگاه تان را بنویسید