رهبر حمله به کنگره آمریکا به ۲۲ سال زندان محکوم شد
کد خبر: 27767

رهبر حمله به کنگره آمریکا به ۲۲ سال زندان محکوم شد

رهبر سابق گروه راست افراطی «پسران مغرور» به دلیل نقش داشتن در حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره آمریکا به ۲۲ سال زندان محکوم شد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از رویترز، حکمی که سه‌شنبه برای «انریکه تاریو» صادر شد طولانی‌ترین حکمی است که در ارتباط با حمله به کنگره داده شده است.

دادستان‌های فدرال آمریکا هنگام قرائت حکم تاریو گفتند: این یک اقدام حساب‌شده تروریستی بود. او این اقدام را انجام داد و از انتشار اطلاعات نادرست حمایت کرد.

تاریو هر چند در روز حمله هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا به ساختمان کنگره حضور نداشت اما به تلاش برای فتنه‌انگیری متهم شده است.

هزاران نفر از هواداران ترامپ در روز ششم ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره حمله کردند تا مانع از اقدام قانونگزاران آمریکایی برای تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری شوند. ترامپ مدعی شده بود که این انتخابات با تقلب گسترده همراه بود.

دادستان‌ها ابتدا از تیموتی کلی قاضی آمریکایی درخواست کرده بودند تا تاریو را به دلیل هدایت مستقیم حمله به کنگره از شهر بالتیمور به ۳۳ سال زندان محکوم کند.

کلی هفته گذشته اتان نوردیان یکی دیگر از سران گروه پسران مغرور را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد.

در حمله به ساختمان کنگره آمریکا پنج تن از جمله یک افسر پلیس کشته و بیش از ۱۴۰ پلیس دیگر زخمی شدند.

همچنین بیش از یک هزار و صد نفر بازداشت شدند که دستکم ۶۳۰ نفر اتهام خود را پذیرفته و حدود ۱۱۰ نفر نیز در دادگاه حکم خود را دریافت کردند.

دیدگاه تان را بنویسید