ورود یک هیئت اسرائیلی به عربستان برای اولین‌بار
کد خبر: 27955

ورود یک هیئت اسرائیلی به عربستان برای اولین‌بار

با وجود آنکه گفته می‌شود، دولت عربستان به دو وزیر صهیونیست برای حضور در نشست یونسکو ویزا نداده، اما یک هیئت رسمی از این رژیم در این نشست حضور پیدا کرده است.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل ار رسانه‌های صهیونیستی، دولت عربستان سعودی به یک هیئت رسمی از رژیم صهیونیستی اجازه داد تا برای اولین بار در خاک این کشور حضور پیدا کند.

این هیئت صهیونیستی برای حضور در نشست چهل و پنجمین دوره کمیته میراث جهانی وابسته به سازمان آموزش علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) وارد عربستان شعودی شده و تا 25 سپتامبر جاری در آن حضور خواهد داشت.

براساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، این هیئت نمایندگانی از وزارت خارجه حضور دارند در حالی ایلی کوهن وزیر خارجه و یواف کیش وزیر آموزش رژیم صهیونیستی به دلیل عدم دریافت ویزا موفق به حضور در این نشست نشدند.

رسانه‌های صهیونیستی، دولت عربستان را به کارشکنی در صدور ویزا متهم می‌کنند.

با این حال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تاکید کرد، دعوتنامه رسمی برای حضور هیئت اسرائیلی را دریافت اما بعد از ان مجبور شد نام دو وزیر را از لیست هیئت حذف کند.

گزارش‌های صهیونیستی همچنین فاش کردند، عدم صدور ویزا برای دو وزیر صهیونیست ظاهرا هماهنگ شده بود چون مسئولین آمریکایی به تل‌آویو خبر دادند که سفر دو مسئول عالی رتبه به عربستان آن هم در شرایطی که مذاکرات عادی سازی روابط با میانجیگری واشنگتن همچنان ادامه دارد، بسیار زود هنگام است.

این دومین باری است که عربستانی‌ها به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اجازه ورود به خاک خود را نمی‌دهد، مارس گذشته نیز ریاض به وزیر خارجه رژیم صهیونیستی جهت حضور در کنفرانس سازمان گردشگری وابسته به سازمان ملل متحد روادید نداد.

این اخبار در حالی اعلام می‌شوند که تا کنون تعداد زیادی از صهیونیست‌ها از جمله شماری از خبرنگاران مطبوعات این رژیم به عربستان سفر و حتی از شهرهای مقدس آن هم بازدید و از آنجا گزارش تهیه کردند.

دیدگاه تان را بنویسید