ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد از استفاده سلاح‌های ممنوعه در غزه
کد خبر: 29075

ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد از استفاده سلاح‌های ممنوعه در غزه

جنبش عدم تعهد درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های فسفری در غزه و جنوب لبنان عمیقاً اظهار نگرانی کرده و نسبت به این موضوع هشدار داده است.

به گزارش خودکارنیوز ، جنبش عدم تعهد در سی و هشتمین کنفرانس دولت‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی که از ۶ تا ۱۰ آذر ۱۴۰۲ در لاهه در حال برگزاری است، در بیانیه خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به غزه، از درخواست دولت فلسطین جهت تحقیق در خصوص استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی حمایت کرد.

بیانیه جنبش عدم تعهد با اشاره به گزارش‌های منتشر شده، در خصوص استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های فسفری در غزه و جنوب لبنان عمیقاً اظهار نگرانی کرده و نسبت به احتمال استفاده از عامل اعصاب و دیگر موارد سمی در حمله به غزه و کرانه باختری هشدار داده است.

ضرورت تقویت همکاری‌های بین‌المللی جهت استفاده صلح‌آمیز از مواد شیمیایی، رفع محدودیت‌های تبعیض‌آمیز از جمله تحریم‌های یک‌جانبه و حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی و تأکید بر مسئولیت دولت‌ها و دبیرخانه فنی سازمان جهت تأمین دارو و تجهیزات لازم برای آنها، از دیگر محورهای بیانیه دولت‌های عضو جنبش عدم تعهد است.

دیدگاه تان را بنویسید