هوای کشور در ایام عید فطر چگونه است؟
کد خبر: 22946

هوای کشور در ایام عید فطر چگونه است؟

سازمان هواشناسی اعلام کرد: در ایام منتهی به عید فطر اغلب مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت ولی در برخی از استان‌ها بارش به ویژه در ساعات بعد از ظهر رخ خواهد داد.

 به گزارش خودکارنیوز به نقل از از سازمان هواشناسی، بعد از ظهر پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال هرمزگان و شرق فارس و همچنین در شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات آذربایجان شرقی با افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. در این روز برای سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز جمعه (اول اردیبهشت) با گذر امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در مناطقی از آذربایجان شرقی و غربی و استان‌های مرزی کرمانشاه، ایلام و در شمال همدان، قزوین و البرز افزایش ابر و رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

برای شنبه دوم اردیبهشت علاوه بر اینکه در نقاطی از دامنه‌های زاگرس واقع در غرب کشور و در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران، در نقاطی از قم، اصفهان، سمنان و خراسان رضوی وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه سوم اردیبهشت نیز با گذر متناوب امواج تراز میانی در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین و البرز رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در غرب و شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. دوشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در کل نوار غربی کشور بارش پیش بینی می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید