آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان بعد از سه روز مهار شد
کد خبر: 26124

آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان بعد از سه روز مهار شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: آتش سوزی جنگل های مریوان پس از سه روز توسط بالگرد و نیروهای منابع طبیعی مهار و ایمن‌سازی شد.

به گزارش خودکارنیوز، بهزاد شریفی‌پور شامگاه شنبه افزود: آتش سوزی که از ظهر پنجشنبه و در منطقه به رده ره شه مریوان شروع شد ساعتی پیش به طور کامل خاموش شد.

وی وسعت این آتش سوزی را ۱۶۵ هکتار اعلام کرد و افزود: نیروهای مردمی و سازمان‌های مردم نهاد با کمک ۴۰ نفر از نیروهای منابع طبیعی در مهار این آتش سوزی مشارکت داشتند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان یادآور شد: با پیگیری استاندار کردستان، برای انجام عملیات اطفای حریق هوایی، بالگردی از تهران به مریوان اعزام شد که کمک بسیار خوبی برای مهار آتش بود.

شریفی پور دلیل آتش سوزی را عامل انسانی خواند و بیان کرد: وجود این آتش سوزی منجر به انفجار مین جامانده از دوران جنگ تحمیلی و مصدومیت ۶ نفر شد که سرپایی در بیمارستان درمان شدند.

وی ادامه داد: تیم های اطفای حریق ادارات منابع طبیعی شهرستان های سنندج، کامیاران و سروآباد هم در محل حضور پیدا کردند و افزون بر این نیروهای مردمی و سازمان های مردم نهاد، بسیج و سپاه هم برای کنترل و اطفای آتش سوزی به یاری ما آمدند.

مریوان در ۱۰۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

دیدگاه تان را بنویسید