روزهای خنک شهریور در پیش است
کد خبر: 27191

روزهای خنک شهریور در پیش است

طی هفته آینده با نفوذ جریانات شمالی به استان‌های شمالی کشور، انتظار کاهش محسوس و قابل توجه دمای هوا را در استان‌های دو سوم شمالی کشور داریم

به گزارش خودکارنیوز، یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اول شهریور ماه ابا نفوذ جریانات خنک شمالی برای برخی مناطق کشور کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

امین حسین نقشینه در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۲ روز پایانی مرداد ماه با افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و همچنین استان اردبیل مواجه هستیم، اما از اول شهریور از روز شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی برای استان‌های ساحلی خزر، شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کشور تا دوشنبه کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در نوارشمالی کشور طی هفته آینده هوا خنک می‌شود، ادامه داد: بیشترین کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی رخ می‌دهد و تا دوشنبه انتظار رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را برای استان‌های سواحل شمالی، اردبیل، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه سواحل دریای خزر از روز شنبه مواج و متلاطم می‌شود، اظهارکرد: طی ۵ روز آینده در مناطق جنوب شرقی ایران از جمله جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اویل شب رشد ابر همراه با رگبار پراکنده باران، رعد وبرق و وزش باد‌های شدید اتفاق می‌افتد.

نقشینه با اشاره به اینکه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه بارش در استان سیستان و بلوچستان تشدید می‌شود، افزود: دریای عمان طی این روز‌ها و تنگه هرمز در روز‌های جمعه و شنبه مواج و متلاطم می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی پایتخت توضیح داد: بیشینه دمای تهران امروز ۳۷ و فردا ۳۸ درجه است و در هفته آینده دمای هوای تهران کاهش می‌یابد و در روز‌های یکشنبه و دوشنبه بیشینه دمای آن به ترتیب به ۳۵ و ۳۴ درجه سانتی گراد می‌رسد.

دیدگاه تان را بنویسید