کشف ۲۹۸ قلم شی عتیقه در رشت
کد خبر: 28068

کشف ۲۹۸ قلم شی عتیقه در رشت

فرمانده انتظامی رشت از کشف ۲۹۸ قلم شی عتیقه مربوط به دوره‌های قبل از میلاد، اشکانی، ساسانی، اسلامی و معاصر در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز،سردار عزیزاله ملکی با اشاره به اینکه قاچاق اشیا عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار پلیس قرار دارد.

وی افزود: مأموران پاسگاه انتظامی لاکان شهرستان رشت با اقدامات فنی و تحقیقات نامحسوس صورت گرفته از وجود اشیای عتیقه داخل یکی از منازل این منطقه مطلع شده و با هماهنگی قضائی به آدرس این مکان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در بازرسی از منزل مورد نظر، ۱۱ عدد سکه نقره، ۴ عدد سکه طلا، ۲ عدد سکه نقره خرد شده، ۲ عدد انگشتر طلا، ۱۰ عدد گوشواره طلا، یک عدد دکمه طلا، ۲ عدد نگین گردنبند طلا، ۲ عدد نگین فیروزه انگشتر، ۲ عدد پیاله مفرغ، یک حلقه انگشتر مفرغ، یک عدد آویز خمره‌ای، ۵ عدد سکه مسی، ۳ عدد سرنیزه، یک جام مسی، ۱۲۲ عدد سنگ تزئینی، یک عدد گردنبند برنجی، ۱۰۲ عدد مهره زینتی، ۲۵ عدد شیء فلزی و برنجی و یک عدد مهره آهنی کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی از دستگیری متهم ۴۱ ساله این پرونده و معرفی وی به مرجع قضائی خبر داد و بیان داشت: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی قدمت اشیا کشف شده مربوط به دوره‌های قبل از میلاد، اشکانی، ساسانی، اسلامی و معاصر بوده و ارزش تقریبی آنها ۵۷ میلیارد ریال است.

دیدگاه تان را بنویسید