بارش باران مجددا از فردا در ۱۹ استان آغاز می‌شود
کد خبر: 28741

بارش باران مجددا از فردا در ۱۹ استان آغاز می‌شود

سازمان هواشناسی از شروع مجدد بارش‌های پاییزی از فردا تا روز چهارشنبه در ۱۹ استان خبر داد که با باد شدید همراه است و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی از فردا به کشور بارش باران در قزوین، البرز، تهران، لرستان، همدان، مرکزی، قم و ۱۲ استان دیگر آغاز می‌شود.

به گزارش خودکارنیوز ، هواشناسی با اعلام هشدار زرد از رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در نواحی مستعد گردوخاک طی فردا در اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، لرستان، همدان، مرکزی، قم، شمال غرب و غرب اصفهان، شمال چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات سمنان، مازندران و غرب گلستان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خبر داد.

بارش ها فردا سه شنبه درآذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال و شرق تهران، سمنان و شمال خراسان جنوبی ادامه دارد و بارندگی روز چهارشنبه مجددا در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان و ارتفاعات سمنان ادامه می یابد.

هواشناسی تا زمان فعالیت سامانه بارشی نسبت به احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهن‌سال هشدار داده است و به عدم برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توصیه کرده است.

بر اساس اعلام هوانشاسی احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره تا زمان فعالیت سامانه بارشی توصیه می‌شود.

همزمان فردا دو شنبه باد شدید وزش باد شدید استان‌های آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب و مرکز اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، همدان، لرستان، کردستان، کرمانشاه و شمال چهارمحال و بختیاری، ایلام را در بر خواهد گرفت. هواشناسی در پی تشدید وزش باد نسبت خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت وآمدهای شهری، احتمال شکستن درختان فرسوده هشدار داده است.

دیدگاه تان را بنویسید