تغییرات جوی کشور از دوشنبه آینده شروع می شود
کد خبر: 28822

تغییرات جوی کشور از دوشنبه آینده شروع می شود

بنابر اعلام سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور در هفته پیش رو، متغییر خواهد بود.

به گزاش خودکارنیوز ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز جمعه (۵ آبان) در شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک و برخی نقاط نیز مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

همچنین، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند.

روزهای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آبان) جوی آرام در کشور خواهیم داشت، اما روز دوشنبه نیز (۸ آبان) با نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش نسبی دما در اردبیل، استان‌های ساحلی خزر سپس در شمال شرق، برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش دور از انتظار نیست.

روز سه‌شنبه (۹ آبان) علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

 

دریای خزر روز دوشنبه (۸ آبان) مواج خواهد بود.

آسمان تهران روز شنبه (۶ آبان) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد ملایم همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۷ آبان) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد ملایم و در شب با غبار رقیق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۵ و ۶ آبان) بندرعباس و اهواز با دمای ۳۳ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین و همدان با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند

دیدگاه تان را بنویسید