انگلیس در اقدامی مداخله جویانه خواستار شد: به علیرضا اکبری دسترسی کنسولی بدهید
کد خبر: 20182

انگلیس در اقدامی مداخله جویانه خواستار شد: به علیرضا اکبری دسترسی کنسولی بدهید

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در اقدامی مداخله جویانه اعلام کرد که خواستار دسترسی کنسولی فوری برای علیرضا اکبری می‌باشد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از دیلی تلگراف، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس روز چهارشنبه پس از صدور حکم اعدام علیرضا اکبری مدعی شد: ما در حال حمایت از خانواده آقای اکبری هستیم و تاکنون به طور پیاپی مسئله وی را با مقامات ایرانی مطرح کرده‌ایم.

وی ادامه داد: اولویت اول ما اطمینان پیدا کردن از آزادی فوری وی می‌باشد. ما بارها درخواست‌مان برای دسترسی به خدمات کنسولی فوری را ابراز کرده‌ایم.

هم‌چنین جیمز کلورلی، وزیر خارجه انگلیس نیز در ادامه این اقدامات مداخله جویانه گفت:  ایران باید اعدام علیرضا اکبری، تبعه ایرانی- انگلیسی را متوقف و وی را فورا آزاد کند. این اقدام انگیزه سیاسی دارد.

وزارت اطلاعات ساعاتی پیش با صدور اطلاعیه‌ای درباره جاسوس شناسایی شده به نام علیرضا اکبری، توضیحاتی را ارائه کرد که به شرح زیر است:

به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند؛ یکی از مهم‌ترین عوامل نفوذی سرویس جاسوسی انگلیس خبیث در مراکز حساس و راهبردی کشور، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و پس از طی فرآیندی طولانی و چندلایه در حوزه‌های ضداطلاعاتی، فنی و عملیات فریب دستگیر شد.

جاسوس شناسایی شده به نام علیرضا اکبری دارای دسترسی‌هایی به برخی دستگاه‌های حساس کشور بود و در همان حد نیز اطلاعاتِ مکتسبه را به‌صورت کاملاً آگاهانه و به دفعات متعدد در اختیار سرویس جاسوسی دشمن قرار داده بود. این جاسوس، در جریان اخذ ویزا از سفارت انگلیس در تهران توسط مأمورین اطلاعاتی مستقر در آن سفارت، نشان شده و مورد مصاحبه قرار می‌گیرد. سپس و در خلال سفرهای شخصی خود به اروپا، به استخدام تمام عیار سازمان جاسوسی انگلستان در می‌آید.

علیرضا اکبری با توجه به اهمیت موقعیت و دسترسی‌هایش، به یک جاسوس کلیدی برای سرویس SIS تبدیل می‌شود که همزمان توسط چندین افسر برجسته‌ی میز ایران تخلیه اطلاعاتی و هدایت می‌شد. افسران ضدجاسوسی وزارت اطلاعات پس از کشف روابط جاسوسی مورد بحث، تکمیل اطلاعات پیرامون اهداف و لیست نیازمندی‌ها، شکل ارتباطات و ابزارهای ارتباطی سرویس حریف، از مقطعی به مدار ارتباطی فیما بین سرویس SIS و جاسوس مورد نظر ورود نموده و به تزریق اطلاعات هدایت شده به مدار مذکور پرداختند. نهایتاً در زمان مقتضی و با حکم مرجع محترم قضایی متهم بازداشت و پس از طی فرآیند قضایی، حکم وی صادر گردید. 

جان برکفان گمنام ایران اسلامی صراحتاً اعلام می‌نمایند اگر چه دشمن خبیث انگلیسی توانسته بود از نقطه ضعف‌های این فرد بهره گیرد و او را به استخدام خویش درآورد، اما یقیناً نمی‌داند که کدام بخش از اطلاعات دریافتی، از نوع اطلاعات هدایت شده و فریب بوده است. همچنین مجاهدین گمنام ایران اسلامی قاطعانه اعلام می‌نمایند که با توکل به ذات اقدس احدیت و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام)، شناسایی جواسیس و عناصر نفوذی دشمن در هر سطحی و برخورد قانونی با آن‌ها را بدون هیچ‌گونه تساهل و تسامح و ملاحظه‌یی، در اولویت تلاش‌های مجاهدانه و شبانه‌روزی خویش قرار داده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید