کیفرخواست ۷ متهم امنیتی در شیراز صادر شد/ تکذیب ‌اتهام "اعدام" و "محاربه"
کد خبر: 20687

کیفرخواست ۷ متهم امنیتی در شیراز صادر شد/ تکذیب ‌اتهام "اعدام" و "محاربه"

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پرونده ۷ متهم امنیتی مرتبط با بمب‌گذاری در شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

 

به گزارش خودکارنیوز به نقل از تسنیم، چهارم آبان ماه امسال و همزمان با اقدام تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، پاسداران گمنام امام زمان(عج) یک بسته انفجاری دست‌ساز در بلوار شریعتی (معالی‌آباد) شیراز از یکی از متهمان پرونده کشف و سپس خنثی کردند.

 

در ادامه و پس از تحقیقات اولیه نیز 6 متهم دیگر این پرونده به اتهام دست داشتن در این اقدام ضدامنیتی بازداشت شدند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در ارتباط با آخرین وضعیت متهمان این پرونده اظهار کرد: اتهامات وارده به همه متهمان پرونده، اجماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.

 

وی افزود: 4 تن از این متهمان با قرار تأمین مناسب از زندان آزاد شده‌اند و 3 تن دیگر هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

 

موسوی با انتقاد از پیش‌داوری‌های افراد غیرمسئول و جوسازی‌های رسانه‌های معاند حول این پرونده گفت: در دستگاه قضایی رسیدگی ما به پرونده‌ها، بدون توجه به جوسازی‌های رسانه‌ای انجام می‌شود.

 

رئیس کل دادگستری استان فارس پرونده حاضر را مصداق واقعی القاء هیجانات کاذب به مخاطبان خواند و بیان کرد: رسانه‌های معاند ضمن تبلیغات فراوان بر روی این پرونده، متهمان آن را در خطر اعدام و اتهامات آن‌ها را محاربه و افساد فی‌الارض بیان کرده بودند.

 

وی این دسته از اقدامات رسانه‌ای را تنها در راستای جوسازی، ایجاد هیجانات اجتماعی و بزرگنمایی رسانه‌ای دانست و گفت: دستگاه قضایی علاوه بر جدیت در برخورد با جرائم و طی کردن مسیر قانونی، همواره رأفت اسلامی را محور و ملاک عمل خود قرار داده است.

دیدگاه تان را بنویسید