اطلاعیه دادگستری سیستان و بلوچستان در خصوص بازداشت مولوی فتحی محمد نقشبندی
کد خبر: 27163

اطلاعیه دادگستری سیستان و بلوچستان در خصوص بازداشت مولوی فتحی محمد نقشبندی

روابط عمومی دادگستری استان سیستان و بلوچستان در خصوص بازداشت مولوی فتحی محمد نقشبندی اطلاعیه ای صادر و عنوان کرده است: تذکرات لازم به این فرد داده شد اما او بر انجام اقدامات خلاف قانون اصرار داشت. با هر شخصی که بر اقدام خلاف قانون اصرار داشته باشد، برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خودکارنیوز، در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه مولوی فتحی محمد نقشبندی امام جمعه اهل سنت راسک، طی ماه های اخیر مواضع تند، تحریک کننده و همسو با مخالفان امنیت و آرامش کشور داشته و در خطبه های نمازجمعه و جلسات خود با سخنرانی های کذب و به دور از واقعیت، مردم را به آشوب و اغتشاش های خیابانی دعوت می کرد که در همین راستا از وی دعوت شد تا در زاهدان حضور پیدا کند و در خصوص پاره ای از مطالب به وی تذکر داده شود.

اطلاعیه دادگستری استان سیستان و بلوچستان در ادامه اضافه می کند: با توجه به اینکه نامبرده مولوی و در زمره ائمه جمعه می باشد، موارد تخلفات به وی اعلام و صرفا با نگاه ارشادی و در فضایی صمیمی تذکرات لازم به او داده شد اما متاسفانه جناب مولوی نقشبندی بر مواضع اشتباه خود پافشاری کرده و بیان نمود که قصد دارد بر همین منوال و هم راستا با جریانات معارض و معاند پیش رود و قصد اصلاح رویه خود را ندارد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: در نهایت پس از اصرار بر تکرار اقدامات اشتباه و خلاف قانون، مولوی فتحی محمد نقشبندی به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق سخنرانی های کذب، تهمت و افترا به نظام جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه امنیت ملی و تصرف غیر قانونی اراضی ملی بازداشت و برای وی پرونده قضایی تشکیل شد.

دادگستری استان سیستان و بلوچستان در پایان این اطلاعیه ضمن تاکید بر لزوم رعایت قوانین از سمت هر فرد و در هر جایگاهی که هست، اعلام داشته است: دستگاه قضا با هرفردی که امنیت ملی و آرامش شهروندان و امنیت روانی جامعه را به مخاطره اندازد، مماشات نداشته و با اینگونه افراد طبق قانون برخورد می نماید.

دیدگاه تان را بنویسید