تأکید بورل بر نقش مهم ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه
کد خبر: 28760

تأکید بورل بر نقش مهم ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه، بر باز شدن کریدور بشردوستانه برای کمک به غیرنظامیان غزه تأکید کرد.

در گفت‌وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، طرفین در خصوص تحولات منطقه تبادل نظر کردند.تأکید بورل بر نقش مهم ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه
امیرعبداللهیان سیاست‌های غیر سازنده آمریکا و تشویق رژیم صهیونیستی برای انجام حملات بیشتر علیه غیر نظامیان در غزه را عامل مهمی در ادامه و گسترش جنگ دانست.
وزیر امور خارجه افزود: این در حالی است که شاهد برگزاری تظاهرات گسترده در جهان در محکومیت اقدامات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غیرنظامی و زنان و کودکان در غزه هستیم.
وی افزود: متأسفانه روزانه بین سیصد تا هفتصد غیرنظامی در غزه به شهادت می‌رسند و با توجه به محاصر غزه و بسته بودن کریدور بشردوستانه، امکان ارسال دارو و غذا برای ساکنین غزه وجود ندارد.
جوزف بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی نیز در این گفتگو گفت: گسترش تنش‌ها در منطقه بسیار خطرناک است و لازم است تمامی طرف‌ها خویشتن داری پیشه کنند. ما هم در اتحادیه اروپا به تلاش‌ها جهت توقف جنگ ادامه می‌دهیم.
بورل خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا بر باز شدن کریدور بشر دوستانه برای کمک به غیرنظامیان غزه تاکید دارد.
نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی همچنین بر نقش مهم ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه تاکید کرد و به لزوم حل موضوعات کنسولی میان ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید