وتوی قطعنامه توقف جنایت‌ها؛ ظلم مضاعف به مردم فلسطین
کد خبر: 28768

وتوی قطعنامه توقف جنایت‌ها؛ ظلم مضاعف به مردم فلسطین

آقای رئیسی گفت: وتوی قطعنامه توقف حملات و جنایات صهیونیست‌ها از طرف مدعیان تمدن و حقوق بشر، ظلم مضاعف به مردم فلسطین و جهان بشریت است.

به گزارش خودکارنیوز ، آقای رئیسی در همایش تجلیل از دستاورد‌ها و تکریم فعالان نظام بهداشت کشور در دولت مردمی، ضمن گرامیداشت و ادای احترام به روح شهدای مظلوم غزه، اظهار داشت: روز‌های بسیار سختی برای امت اسلامی و مردم جهان است که شاهد جنایات هولناک مستکبران عالم و نظام سلطه علیه مردم مظلوم غزه هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه این جنایات نسبت به هر کسی نارواست، اما نسبت به کودکان بسیار حزن‌آور، اندوهناک و خشم‌آور است، تصریح کرد: خشم و نفرتی که امروز در جهان بر همه ملت‌ها و با همه عقاید و باور‌ها ایجاد شده، ناشی از نظم ناعادلانه جهانی است که در آن به زنان و کودکان این‌گونه ظلم شده و جای ظالم و مظلوم، عوض می‌شود.
 
آقای رئیسی در ادامه، وتوی قطعنامه توقف حملات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را ظلمی مضاعف به فلسطینیان و بلکه به بشریت عنوان کرد و گفت: وقتی در مقابل ظلم به مردم مظلوم غزه که یا از خانه‌هایشان بیرون رانده شده یا خانه‌هایشان بر سرشان ویران شده است، قطعنامه‌ای برای جلوگیری از این جنایات به شورای امنیت سازمان ملل می‌رود، از ناحیه همان نظام سلطه و در رأس آنان آمریکا، وتو می‌شود. ما در چنین جهانی، زندگی می‌کنیم.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز پرچم دفاع از مظلومین فلسطین که خونشان به خاطر سلطه‌طلبی، استکبار و فزون‌طلبی سلطه‌گران که در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا قرار دارد، از طرف نظام اسلامی برافراشته شده است، خطاب به مدعیان تمدن غربی، اظهار داشت: جنایات امروز در غزه علیه مردم مظلوم فلسطین، تابلویی از مدنیت، آزادی و حقوق بشر ادعایی شما است و دل هر یک از آحاد انسان بر روی زمین را می‌آزارد که با همه وجود، نسبت به آمریکا و رژیم صهیونیستی، خشم و نفرت پیدا می‌کنند.
 
آقای رئیسی، فجایع در حال وقوع در غزه را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌دست آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان آنان، توصیف و تصریح کرد: ما معتقدیم قطعا خون شهیدان مظلوم فلسطینی نظم کنونی جهان را به هم خواهد ریخت و نظام عادلانه‌ای را در جهان مستقر خواهد کرد.
 
هزینه کردن در حوزه بهداشت، سرمایه‌گذاری برای کشور است
 
رئیس جمهور در ادامه با مهم خواندن نقش فعالان حوزه بهداشت و بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: یک اصل عقلانی و قابل دفاع وجود دارد و آن این است، باید پیشگیری کرد که نوبت به درمان نرسد. بهداشت، کمک به‌سزایی به درمان و سلامت جسم، جان و روح و روان جامعه می‌کند.
 
آقای رئیسی با توجه به زحمات و فداکاری‌های کادر بهداشت و سلامت، به‌ویژه در دوران فراگیری بیماری کرونا، اظهار داشت: ۳۷۰ هزار داوطلب بهداشت در کشور به عنوان یک وظیفه انسانی و اسلامی در حوزه بهداشت و پیشگیری، تلاش می‌کنند. جذب ۴ هزار نفر از بهورزان در این دولت می‌تواند کمک خوبی برای حوزه بهداشت، درمان و سلامت کشور باشد. همچنین دو هزار طرح بهداشتی از چهار هزار طرح تعریف شده در حوزه بهداشت در دو سال اخیر فعال شده است.
 
رئیس جمهور بر توجه به امنیت غذایی و کاهش آلایندگی هوا در حفظ سلامت جامعه، تأکید و تصریح کرد: در برخی از مناطق، وقتی آمار امراض بررسی می‌شود، متوجه ارتباط با آلایندگی و آلودگی هوا می‌شویم. امنیت غذایی نیز از اهمیت به‌سزایی برخوردار است و وزارت جهاد کشاورزی در کنار دیگر دستگاه‌های مربوطه باید به جلوگیری از امراض احتمالی، اقدام کنند.
 
آقای رئیسی، سلامت خانواده‌محور را مهم برشمرد و گفت: پزشک خانواده، مهم است و می‌تواند سهم درمان و بستری در سبد هزینه خانواده‌ها را کاهش دهد؛ به‌طوری که هر فردی از اول به مرکز درمانی و بیمارستان مراجعه نکند. پزشک خانواده، بهترین مشاور و امین برای هر خانواده است و می‌تواند نقش پیشگیری، داشته باشد.
 
رئیس جمهور، تهدید بهداشت و سلامت مردم از طرف هر دستگاهی را منکر دانست و اظهار داشت: وقتی از امر به معروف و نهی از منکر می‌گوییم، منظور فقط یک مورد خاص در یک اداره نیست. بنابر این، هر کاری که موجب تهدید سلامت مردم می‌شود، منکر است و باید از وقوع آن جلوگیری کرد.
 
آقای رئیسی با تأکید بر لزوم فعال شدن شبکه بهداشت در حوزه سلامت، تصریح کرد: ما هر چقدر درباره بهداشت، سرمایه‌گذاری کنیم، ظرفیت وجود دارد. بنابر این، من هزینه کردن در حوزه بهداشت را هزینه نمی‌دانم، بلکه سرمایه‌گذاری برای کشور است.
 
رئیس جمهور با توجه به سفر پیشین خود به نیویورک و دیدار با ایرانیان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: در یکی از دیدار‌ها بانوی متخصصی، آمار‌هایی از ارتقای سلامت در جمهوری اسلامی ایران، مستند به آمار بانک جهانی ارائه داد که حاکی از این بود که ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی در مقایسه با کشور‌های اروپایی، همسایه و جهان اسلام، گام‌های مؤثرتر و بهتری برای رفع فقر و بیماری و ارتقای امید به زندگی برداشته است.
 
آقای رئیسی در همین زمینه، گام‌های پرافتخار نظام سلامت در دوران انقلاب اسلامی را مرهون تلاش‌ فعالان حوزه بهداشت دانست و تصریح کرد: بهورزان و فعالان حوزه بهداشت، سربازان گمنامی هستند که کمتر دیده می‌شوند، اما تأثیر شگرفی در ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامت کشور دارند.
 
رئیس جمهور، برگزاری همایش قدردانی از فعالان حوزه بهداشت را کاری مبارک و ضروری، توصیف و بر قدردانی و تشکر مداوم عملی و زبانی از این تلاشگران تأکید کرد.
 
گفتنی است در این گردهمایی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن قدردانی از اهتمام رئیس جمهور و دولت به حوزه بهداشت و سلامت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، منحصر‌ به‌فردترین ساختار بهداشت دنیا را دارد و شبکه‌های بهداشت سراسر کشور و همچنین بهورزان، از ابتکارات کشورمان است.
 
بهرام عین‌اللهی، توجه به پیشگیری‌محوری به جای درمان‌محوری را رویکرد اصلی دولت دانست و بر بازسازی و نوسازی شبکه‌های بهداشت و درمان با مشارکت نخبگان و فعالان این حوزه و همچنین، تجهیز خانه‌های بهداشت به ابزار‌ها و ملزومات ضروری، تأکید کرد.
 
همچنین در ابتدای این همایش، تنی چند از فعالان عرصه بهداشت، مانند پزشکان خانواده و بهورزان، به بیان دیدگاه‌ها و طرح مطالبات خود در حضور رئیس جمهور پرداختند.

دیدگاه تان را بنویسید