رئیس جمهور، وارد تاشکند شد
کد خبر: 28919

رئیس جمهور، وارد تاشکند شد

آیت الله رئیسی ، رئیس جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو وارد تاشکند پایتخت ازبکستان شد.

به گزارش خودکارنیوز ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  در تاشکند مورد استقبال نخست وزیر ازبکستان و دیگر مقامات این کشور قرار گرفت.

شرکت و سخنرانی در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو و برگزاری دیدارهای دوجانبه با سران برخی کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از جمله برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور به ازبکستان است.

پیش از این روز چهارشنبه رئیس جمهو به دعوت رسمی همتای تاجیکستانی خود به دوشنبه رفت و در این سفر روسای جمهور و مقامات عالی‌رتبه ایران و تاجیکستان یک بیانیه مشترک و ۱۸ سند و تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

آیت الله رئیسی در نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور گفت که اشتراکات متعدد و سوابق دیرینه تاریخی، دینی، فرهنگی و تمدنی میان ایران و تاجیکستان را زمینه مناسبی برای گسترش روابط در همه ابعاد دانست و گفت: در دو سال گذشته قدم‌های خوبی برای ارتقای سطح همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور برداشته شده، اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

رئیس‌جمهور هدف‌گذاری برای افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور در قدم اول تا سطح ۵۰۰ میلیون دلار را کاملاً امکان‌پذیر دانست و افزود: با توجه به زمینه‌های مختلف همکاری در بخش نفت، گاز، آب، صدور خدمات فنی و مهندسی و داروسازی دستیابی به این هدف در دسترس است.

دیدگاه تان را بنویسید