کنعانی رای دادگاه سوئد درباره حمید نوری را قویاً محکوم کرد
کد خبر: 29210

کنعانی رای دادگاه سوئد درباره حمید نوری را قویاً محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه رای دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر درباره حمید نوری را غیرقابل قبول خواند و آن را به شدت محکوم کرد‌.

به گزارش خودکارنیوز ، رای دادگاه سوئد درباره حمید نوری شهروند ایرانی زندانی در سوئد و محکوم کردن او به حبس ابد، واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت.

ناصر کنعانی در این باره گفت: جمهوری اسلامی ایران رأی دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر درباره حمید نوری شهروند ایرانی را از اساس غیرقابل قبول دانسته و آن را به شدت محکوم می‌کند.

وی افزود: جای تأسف است که دادگاه سوئد بدون توجه به موازین دادرسی عادلانه، به صدور چینین رأی مخربی مبادرت کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: متاسفانه دستگاه قضایی سوئد با قرار گرفتن در کنار گروهک‌های تروریستی که دهه‌هاست مشغول انجام شنیع ترین اعمال تروریستی و ضدبشری علیه مردم ایران، عراق و حتی اروپا هستند، اینگونه منافع دو ملت و روابط قدیمی، تاریخی و ریشه دار دو کشور را در معرض خطر قرار داده‌اند.

کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس وظایف ذاتی خویش در دفاع از حقوق شهروندان خود، از تمام ظرفیت‌ها و امکانات قانونی برای رهایی شهروند یاد شده از چنگال بی عدالتی استفاده کرده و تا استیفای کامل حقوق شهروند خویش به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه  همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای برداشتن گام های متناسب محفوظ می‌داند.

دیدگاه تان را بنویسید