۱۱ دقیقه ورزش روزانه ریسک مرگ زودهنگام را ۲۳ درصد کاهش می‌دهد
کد خبر: 21609

۱۱ دقیقه ورزش روزانه ریسک مرگ زودهنگام را ۲۳ درصد کاهش می‌دهد

محققان می‌گویند در مطالعه‌ای دریافته‌اند که با 11 دقیقه فعالیت فیزیکی روزانه می‌توان به کاهش ریسک مرگ‌ومیر زودهنگام کمک چشمگیری کرد.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل از دیجیاتو، دانشمندان می‌گویند در تحقیقی بزرگ با بررسی اطلاعات بالغ بر 30 میلیون نفر متوجه شده‌اند که با تنها 11 دقیقه فعالیت ورزشی روزانه که شدت متوسطی داشته باشد، می‌توان در حدود 23 درصد ریسک مرگ‌ومیر زودهنگام افراد در سراسر دنیا را کاهش داد.

پژوهشگران دانشگاه کمبریج در بزرگ‌ترین تحقیقی که در نوع خود انجام شده است، با بررسی 196 مطالعه دریافته‌اند که میان فعالیت فیزیکی و ریسک مرگ و بیماری‌های خاصی مثل بیماری‌های قلبی، سکته، سرطان خون و سرطان روده بزرگ رابطه‌ای وجود دارد. مطالعاتی که در این پژوهش بررسی شده‌اند، شرکت‌کنندگان خود را به‌طور میانگین حدود 10 سال دنبال کرده بودند.

محققان می‌گویند 75 دقیقه فعالیت فیزیکی در هفته یا 11 دقیقه ورزش در روز با کاهش 17‌ درصد ریسک بیماری‌های قلبی عروقی پیوند دارد. این مقدار فعالیت فیزیکی همچنین با کاهش 7‌درصدی ریسک سرطان مرتبط بوده است.

این مقدار ورزش تقریباً نصف مقدار توصیه‌شده توسط اداره بهداشت ملی بریتانیا و وزارت بهداشت آمریکاست که هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت فیزیکی را به مردم پیشنهاد می‌کند. محققان می‌گویند اگر سطح ورزش را به این مقدار برسانید، ریسک مرگ زودهنگام بیشتر کاهش پیدا می‌کند و 31 درصد کمتر می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید