خانواده‌های دارای 4 فرزند و بیشتر زمین یا واحد مسکونی می‌گیرند
کد خبر: 21724

خانواده‌های دارای ۴ فرزند و بیشتر زمین یا واحد مسکونی می‌گیرند

با تصویب مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی مکلف به اختصاص یک قطعه زمین یا واحد مسکونی به‌ صورت رایگان به خانواده های دارای 4 فرزند و بیشتر شد.

به گزارش خودکارنیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر دیروز (یکشنبه 14 اسفند ماه) در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با اصلاح بند (ح) تبصره (11) ماده واحده این لایحه درباره تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به پیشنهاد زهره سادات لاجوردی نماینده تهران موافقت کردند.

بر اساس بند (ح) تبصره (11) ماده واحده لایحه بودجه 1402؛ به‌منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی مکلف است در سال 1402 یک قطعه زمین یا واحد مسکونی ‌‌به‌صورت رایگان در قالب شرایط مندرج در ماده (4) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانواده‌های دارای 4 فرزند و بیشتر زیر 20 سال، چهار قلو و بیشتر اختصاص دهد.

زهره سادات لاجوردی نماینده تهران در توجیه این پیشنهاد خود گفت: در سال 1401 تنها 14 مورد خانواده 4 قلو داشته‌ایم که درصد پایینی است لذا با توجه به شرایط جمعیتی و اهمیت اجرای سیاست‌های ابلاغی باید این مشوق به خانواده‌های 4 فرزند و بالاتر که البته فرزندان آنها زیر 20 سال باشند، نیز تعلق گیرد.

در ادامه نمایندگان با بند (ط) تبصره (11) ماده واحده لایحه بودجه 1402نیز موافقت کردند که بر اساس آن؛ وزارت راه و شهرسازی موظف است در ‌صورت ایجاد شهر جدید و یا توسعه شهرها در چهار‌چوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به تأمین زمین برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید.

دیدگاه تان را بنویسید