استقلال ۶ - هوادار ۱/ خط و نشان آبی‌ها برای پرسپولیس قبل از دربی
کد خبر: 22885

استقلال ۶ - هوادار ۱/ خط و نشان آبی‌ها برای پرسپولیس قبل از دربی

یم فوتبال استقلال در هفته بیست و ششم لیگ برتر در دیداری که حتی سیدحسین حسینی هم گلزنی کرد، برابر هوادار به یک پیروزی پرگل دست یافت تا برای پرسپولیس قبل از دربی خط و نشان بکشد.

 به گزارش خودکارنیوز، تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و ششم لیگ برتر به مصاف تیم هوادار رفت که این بازی با نتیجه ۶ بر ۱ به سود استقلال به پایان رسید.

این مسابقه از ساعت ۱۹:۳۰ با قضاوت موعود بنیادی فر در ورزشگاه آزادی آغاز شد. آرش رضاوند (۴۶)، محمد محبی (۶۴ و ۷۵ - پنالتی)، سعید مهری (۸۵)، مهدی قایدی (۸۸) و سیدحسین حسینی (۳+۹۰ - پنالتی) برای استقلال و محسن سفیدچقایی (۸۴) برای هوادار گلزنی کردند.

استقلالی‌ها با این برد ۵۵ امتیازی شدند تا مجدداً جای پرسپولیس را بی رند و رقابت داغ در صدر جدول برای قهرمانی با سپاهان و پرسپولیس ادامه داشته باشد.

ترکیب استقلال و هوادار

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال تیمش را با ترکیب سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی (۷۹ - رضا میرزایی)، جعفر سلمانی (۶۹ - ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی، سعید مهری، آرش رضاوند (۶۹ - امید حامدی فر)، مهدی قایدی، محمد محبی (۷۹ - مهدی مهدی پور) و ارسلان مطهری (۴۶ - پیمان بابایی) به زمین فرستاد.

هوادار هم با هدایت ساکت الهامی با این ترکیب برابر استقلال قرار گرفت: مهرداد طهماسبی، مرتضی منصوری، فریبرز گرامی، مهدی عبدی، حسین صادقی، نیما انتظاری (۶۸ - محمد میری)، سپهر روزی طلب (۶۸ - بابک مرادی)، حسین ابراهیمی (۵۸- فرهاد زاوشی)، داریوش شجاعیان (۵۸ - محسن سفیدچقایی)، محمد چهارمحالی (۴۶ - مسعود شجاعی) و محمدجواد محمدی.

 

نیمه نخست؛ بازی یکطرفه به سود استقلال

 

استقلال در نیمه نخست تیم برتر میدان بود و با ارائه بازی یکطرفه چند موقعیت خوب گلزنی به دست آورد. در دقیقه ۶ و روی اشتباه طهماسبی در خروج از دروازه هوادار، مهدی قایدی صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت او در ادامه توسط طهماسبی مهار شد. در دقیقه ۱۳ ضربه کاشته محمد محبی با اختلاف اندک نسبت به دروازه هوادار راهی کرنر شد.

در دقیقه ۴۱ بازهم روی اشتباه بازیکنان هوادار توپ در نهایت به مهدی قایدی رسید اما ضربه او از داخل محوطه جریمه هوادار به سمت دروازه این تیم زاویه مناسبی نداشت و طهماسبی این توپ را مهار کرد. در دقیقه ۲۷ هم استقلالی‌ها به یک گل رسیدند که داور قبل از آن خطای هند قایدی را اعلام کرده بود.

IMG_20230416_101943

نیمه دوم؛ اشتباهات مهلک هوادار و طوفان استقلال

 

استقلال نیمه دوم را طوفانی شروع کرد و در همان شروع کار موفق شد دروازه هوادار را باز کند. در دقیقه ۴۶ شوت سعید مهری در محوطه جریمه هوادار به دست بازیکن حریف برخورد کرد ولی داور پنالتی اعلام نکرد. در ادامه ارسال یک توپ با خروج اشتباه دروازه‌بان هوادار همراه شد تا رضاوند بتواند با یک شوت گل اول را به ثمر برساند.

IMG_20230416_101925

اشتباه بازیکنان هوادار و پاس‌های اشتباه آنها در دقیقه ۶۴ بار دیگر کار دست این تیم داد. با لو رفتن توپ از سوی هواداری‌ها، مهدی قایدی از سمت راست دفاع این تیم نفوذ کرد و پاس در عرض او با ضربه محمد محبی روی خط محوطه جریمه به گل دوم آبی‌ها در دقیقه ۶۴ تبدیل شد. اما این پایان کار نبود و استقلال ۹ دقیقه بعد با پنالتی محمد محبی به گل سوم رسید.

هوادار در دقیقه ۸۴ با گل محسن سفیدچقایی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد اما استقلال واکنش سختی به این گل داشت و در دقیقه ۸۵ توسط سعید مهری گل چهارم را به ثمر رساند. مهدی قایدی سه دقیقه بعد گل پنجم را وارد دروازه هوادار کرد و در دقیقه ۹۳ هم سیدحسین حسینی دروازه بان استقلال از روی نقطه پنالتی گل ششم را به استقلال هدیه داد.

IMG_20230416_101918

دیدگاه تان را بنویسید