لغو اعزام کاروان ورزش کارگری به ایتالیا به دلیل عدم صدور روادید
کد خبر: 27750

لغو اعزام کاروان ورزش کارگری به ایتالیا به دلیل عدم صدور روادید

کاروان ورزش کارگری ایران به دلیل عدم صدور روادید تعداد زیادی از ورزشکاران در مسابقات جهانی ایتالیا شرکت نمی‌کند.

به گزارش خودکارنیوز، کاروان ورزش کارگری ایران قرار بود در قالب یک کاروان ۱۲۰ نفر در هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی کارگران جهان که از ۱۴ تا ۱۹ شهریور در ایتالیا برگزار می‌شود، شرکت کند که به دلیل عدم صدور روادید تعداد زیادی از ورزشکاران این اعزام لغو شد.

فدراسیون ورزش کارگری نوشت: با وجود تلاش‌های فدراسیون ورزش کارگری که از مدت ها پیش برای دریافت ویزا اقدام کرده بودند، سفارت ایتالیا از صدور روادید برای حدود دو سوم از اعضای کاروان اعزامی ایران خودداری کرد. بنابراین فدراسیون ورزش کارگری با قدردانی از تلاش و زحمات تمامی ورزشکاران کارگر، برای اقتدار و عزت تیم ایران و جهت صیانت از جایگاه و عنوان قهرمانان و ورزشکاران غیرتمندی که از حضور در این رقابت ها باز مانده‌اند، انصراف خود را از شرکت در این مسابقات و اعزام نصفه و نیمه این کاروان، اعلام کرد.

فدراسیون کارگری ایران تاکنون در ۱۸ دوره مسابقات حضور داشته که حاصل تلاش نمایندگان ایران ۲۰۲ مدال طلا، ۱۳۹ مدال نقره و ۱۲۲ مدال برنز در این مسابقات بوده است. ایران همچنین تاکنون در سه دوره مسابقات جهانی در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ شرکت کرده است. در سال ۲۰۲۱ نیز به دلیل پاندمی کرونا مسابقات برگزار نشد. ورزشکاران ایران در آخرین دوره این رقابت‌ها که پیش از کرونا برگزار شد به مقام سوم دست یافتند.

دیدگاه تان را بنویسید