صعود ناهید کیانی به رده چهارم رنکینگ المپیک
کد خبر: 27812

صعود ناهید کیانی به رده چهارم رنکینگ المپیک

جدیدترین رده‌بندی المپیکی تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که ناهید کیانی با یک پله صعود و ایستادن در رده چهارم، یک گام دیگر به المپیک 2024 پاریس نزدیک‌تر شد.

به گزارش خودکارنیوز، فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی ماه آگوست ۲۰۲۳ را منتشر کرد که ثبت امتیاز یونیورسیاد جهانی دانشجویان موجب صعود ناهید کیانی به رتبه چهارم رده‌بندی شد. با توجه به اینکه نفرات اول تا پنجم رنکینگ سهمیه مستقیم حضور در بازی های المپیک پاریس 2024 را کسب می‌کنند، کیانی با این رتبه سهمیه خود را تا حدود زیادی تثبیت کرد. وی همچنان با 254.88 امتیاز در رنکینگ جهانی رتبه نخست را در اختیار دارد. 

 

در گروه آقایان و در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی حاجی موسایی بعد از کسب مدال طلای یونورسیاد دانشجویان با دو پله صعود و امتیاز ۱۸۹.۴۴ در رده سیزدهم قرار گرفت. در همین وزن ابوالفضل زندی با ۱۴۱.۱۰ امتیاز جایگاه ۲۲ را در اختیار دارد. در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی با ۱۷۱.۳۸ امتیاز در مکان هجدهم ایستاده است.

 

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری که در چنگدو برنز گرفت با ۱۹۲.۳۶ امتیاز رده چهاردهم ماه گذشته خود را حفظ کرد. میرهاشم حسینی که در یونیورسیاد به نشان طلا دست یافته بود با ۱۲۸.۰۹ امتیاز و ۹ پله صعود به رده بیست‌وچهارم رسید. امیرمحمد بخشی نیز با ۷۹.۶۳ امتیاز در رده پنجاه و سوم جای گرفتند.

 

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، ابوالفضل عباسی با ۱۲۰ امتیاز در جایگاه ۲۸ ایستاد. آرین سلیمی نیز بعد از مدال طلای دانشجویان با سه پله صعود و ۱۲۵.۱۴ امتیاز در رده بیست‌ونهم قرار گرفت. سجاد مردانی، کاپیتان تیم ملی که به دلیل مصدومیت مدتی است از شرایط تمرین دور است با ۱۲۰.۷۸ امتیاز در رده ۳۲ جای گرفته است.

 

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت‌زاده با ۱۷۴.۹۵ امتیاز در رده هجدهم قرار دارد. غزل سلطانی با ۱۰۵.۰۹ و سعیده نصیری با ۹۵.۴۳ امتیاز به ترتیب رتبه‌های ۴۳ و ۵۰ را در اختیار دارند.

 

ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم که در یونیورسیاد هم به نشان طلا دست یافته بود، با ۳۲۵.۹۷ و یک پله صعود به رده چهارم رنکینگ المپیکی صعود کرد تا یک قدم دیگر به المپیک نزدیک تر شود. در این وزن زهرا شیدایی با ۷۹.۱۰ امتیاز در رده پنجاه‌وسوم و نسترن ولی‌زاده نیز با ۵۵.۲۰ امتیاز در جایگاه ۶۷ قرار گرفتند.‌

 

سیده نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۷- کیلوگرم با کسب برنز دانشجویان جهان و ۱۰۹.۷۴ امتیاز در جایگاه ۳۱ قرار دارد. در همین وزن ملیکا میرحسینی با ۸۸.۴۳ در رده ۴۶ ایستاد. کوثر اساسه با همان ۷۷.۳۷ امتیاز به خانه پنجاه و پنجم رفت و زینب اسماعیلی نیز با ۴۵.۵۵ امتیاز در رده ۷۲ قرار گرفت.

 

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۶۶.۳۵ امتیاز در رتبه ۴۳ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۴۹.۷۴ امتیاز در رتبه پنجاه‌وچهارم رنکینگ المپیکی ایستاد.

دیدگاه تان را بنویسید