امیر قلعه نویی:سلامتی بیرانوند مهمتر از هر چیزی است/ یک بازی بزرگ خواهیم داشت+ ویدئو
کد خبر: 28287

امیر قلعه نویی:سلامتی بیرانوند مهمتر از هر چیزی است/ یک بازی بزرگ خواهیم داشت+ ویدئو

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: قرار است پیش از بازی‌های جام ملت‌های آسیا دیداری تدارکاتی با یک تیم بزرگ برگزار کنیم.

به گزارش خودکارنیوز، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره حضورش در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار پرسپولیس و النصر عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: بازی حساسی است. النصر تیم خوبی دارد ولی مطمئن هستم نماینده شایسته ایران دست پر از زمین خارج می‌شود.

وی در مورد حضور ستارگان فوتبال جهان در ایران و توقعش برای برگزاری بازی تیم ملی با تیم‌های بزرگ گفت: روز گذشته شاهد مسائلی بودیم که کاری به اتفاقات آن ندارم اما پیامی به همه ما داده شد. قدرت نرم خیلی بهتر از این است که آدم از دیوار بالا برود. اگر آدم از دَر وارد شود، خیلی بهتر است. فوتبال دیپلماسی قوی است و اگر آن را فرصت بدانیم تا تهدید، می‌توانیم در عرصه‌های بین‌المللی می‌توانیم تعاملات خوبی داشته باشیم. به وسیله فوتبال خیلی از دغدغه‌های جامعه را می‌توانیم برطرف کنیم. ان‌شاء‌الله به سمتی برویم که مردم و مملکت‌مان آرامش داشته و فوتبال وسیله‌ای شود که مردم اوقات فراغت بهتری داشته باشند.

سرمربی تیم ملی در رابطه با ناکامی تیم فوتبال امید برای راه‌یابی به المپیک تصریح کرد: باید سر فرصت کلی‌تر صحبت کنیم. به نوعی رضا عنایتی هر چه در توان داشت گذاشت ولی با بدشانسی‌هایی هم روبه‌رو شد. قبل از بازی‌ها باید در رابطه با آیین‌نامه مسابقات توجیه می‌شدند. باید آسیب‌شناسی شود که چرا آیین‌نامه‌ها را کامل نخواندند. باید از روزی که محمود خسروی‌وفا، مناف هاشمی، مهدی تاج و مهدی محمدنبی نشستند تا امروز همه چیز بررسی شود.

قلعه‌نویی در واکنش به بحث مخالفت کادر پزشکی تیم ملی برای حضور علیرضا بیرانوند در ترکیب امروز پرسپولیس خاطرنشان کرد: من باید خاطره‌ای تعریف کنم. یک روز می‌خواستند مجتبی جباری را عمل کنند که دکتر امین نوروزی با من تماس گرفت و گفت می‌توانیم دو مدل جراحی کنیم. به او گفتم برای ما سلامتی بازیکن مهم است. الان هم سلامتی بازیکن برای ما از همه چیز مهم‌تر است. حتماً کادرپزشکی پرسپولیس با کادر پزشکی تیم ملی هماهنگ بوده است. بیرانوند بازیکن حرفه‌ای است و هیچ بازیکنی شرایط خودش را بهتر از خودش نمی‌داند. حتماً خواسته برای تیم باشگاهی‌اش ایثار کند.

وی در خصوص برنامه‌های آینده تیم ملی فوتبال گفت: مهرماه در تورنمنت اردن شرکت می‌کنیم و پس از آن وارد بازی‌های مقدماتی جام جهانی می‌شویم. دو هفته قبل از جام ملت‌های آسیا دنبال بازی با تیمی بزرگ هستیم که این دیدار بدون لژیونرها برگزار می‌شود. آن بازی بزرگ خواهد بود و در خارج از کشور برگزار می‌شود. دیداری تدارکاتی نیز در قطر پشت درهای بسته برگزار خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که تیم بزرگی که درباره آن صحبت می‌کند، خارج از فیفادی برگزار می‌شود، گفت: بله، ولی آن تیم نیز بدون لژیونرهایش شرکت می‌کند.

قلعه‌نویی در مورد عدم حضور رضا اسدی در دو دیدار تدارکاتی اخیر تیم ملی فوتبال یادآور شد: اسدی یکی از بهترین بازیکنان به لحاظ اخلاقی و فنی است و قبلا در این باره توضیح داده‌ایم.

دیدگاه تان را بنویسید