رکورد تاریخی فرزندان ایران در سرزمین اژدها
کد خبر: 28824

رکورد تاریخی فرزندان ایران در سرزمین اژدها

کاروان ورزشی ایران بهترین عملکرد خود را در ادوار بازی‌های پاراآسیایی در شهر هانگژو به ثبت رساند.

به گزارش  خودکارنیوز ، چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی در شهر هانگژو چین به پایان رسید و نمایندگان ایران با کسب ۴۴ مدال طلا موفق به ثبت تاریخی‌ترین نتیجه خود در ادوار این رقابت‌ها شدند.در این دوره نمایندگان ایران با کسب ۴۴ مدال طلا، ۴۶ مدال نقره و ۴۱ مدال برنز و مجموع ۱۳۱ مدال، بالاتر از ژاپن و کره‌جنوبی در رده دوم قرار گرفتند.

کاروان‌های ورزشی ژاپن ۴۲ مدال طلا و کره‌جنوبی ۳۰ مدال طلا کسب کرده و در جایکاه سوم و چهارم قرار گرفتند.

کاوران ورزشی چین نیز با ۲۱۴ مدال طلا و مجموع ۵۲۱ مدال در جایگاه نخست قرار گرفت. ایران در رده‌بندی مجموعی مدال در جایگاه سوم قرار دارد. ژاپن با کسب ۱۵۰ مدال عنوان دوم را به خود اختصاص داد.

در بازی‌های پاراآسیایی و پارالمپیک ملاک تعیین جایگاه کاروان‌ ورزشی کشورهای شرکت کننده کسب نشان طلا است و نقره برنز در اولویت‌های بعدی قرار دارد.

در دوره گذشته بازی‌ها ایران با کسب ۵۱ مدال طلا به عنوان سوم بازی‌های پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا رسیده بود. نمایندگان ایران سال ۲۰۱۸ موفق به کسب ۵۱ مدال طلا، ۴۳ نقره و ۴۲ برنز شدند. در آن دوره از بازی‌ها کاروان چین ۱۷۲ مدال طلا و کره‌جنوبی ۵۳ مدال طلا در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند. ژاپن نیز با ۴۵ مدال طلا چهارم شد.

کاروان ورزشی ایران در دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اینچئون در سال ۲۰۱۴ با کسب ۳۷ نشان طلا در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در نخستین دوره این بازی‌ها که در شهر گوانژو برگزار شد تیم ایران با کسب ۲۷ نشان طلا در جایگاه چهارم قرار گرفت. در بازی‌های پاراآسیایی گوانژو ایران ۸۰ مدال و در اینچئون ۱۲۰ مدال کسب کرد.

کشور یمن نیز با کسب تنها یک مدال برنز در انتهای جدول رده‌بندی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو قرار گرفت.

دیدگاه تان را بنویسید