اگر به آقایان بر نمی‌خورد، تیم ملی خوب بازی نمی‌کند
کد خبر: 29410

اگر به آقایان بر نمی‌خورد، تیم ملی خوب بازی نمی‌کند

مربی پیشین تیم ملی گفت: همه اذعان دارند سطح تیم ملی خیلی بالاست، اما باید ترکیب تیم ملی ثبات داشته باشد و در هر بازی این همه تغییرات نداشته باشد.

به گزارش خودکارنیوز محمد مایلی‌کهن، مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا درباره برد تیم ملی مقابل هنگ کنگ در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر اظهار کرد: تیم ملی بازی خوبی را مقابل هنگ کنگ انجام نداد و دلیل آن هم تغییرات زیاد ترکیب تیم ملی نسبت به بازی اول برابر فلسطین بود. به نظرم این هم منطقی به نظر نمی‌رسید.

او ادامه داد: شاید کادر فنی تیم ملی بابت این همه تغییر دلایل خودشان را داشته‌اند، اما به نظر من این تغییرات باعث شد ناهماهنگی‌های زیادی در طول بازی برای تیم ملی به وجود بیاید. باید بگویم این ضعیف‌ترین بازی تیم ملی در چند سال اخیر بود. امیدوارم تیم ملی در بازی‌های بعدی شرایطش بهتر شود.

مایلی‌کهن درباره عملکرد خط دفاعی تیم ملی در این بازی افزود: خط دفاع ما در این بازی عملکرد خوبی نداشت. زمانی که مرتضی پورعلی گنجی مصدوم شد خط دفاع ما دچار مشکل شد. ما در بازی اول هم مقابل فلسطین در خط دفاع عملکرد خوبی نداشتیم اما در کل باید بگویم زوج کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده برای تیم ملی در خط دفاع بهتر است.

با این شرایط امیدی برای قهرمانی تیم ملی است؟ مربی پیشین تیم ملی در این باره بیان کرد: همه تیم‌ها با امید به این مسابقات آمده‌اند. سطح تیم‌ها به هم نزدیک است. شما ببینید ژاپن مقابل عراق باخت یا ویتنام با بازی خوبی که در بازی اول انجام داد مقابل اندونزی شکست خورد. اگر بخواهید قهرمان شوید باید همه تیم‌ها را ببرید تا به موفقیت برسید.

او درباره این‌که تاکتیک تیم ملی مقابل امارات بهتر است چگونه باشد؟ پاسخ داد: تیم ملی باید مقابل امارات برنده شود تا به عنوان سرگروه صعود کند. البته تیم امارات یک تیم معمولی است و تیم ملی زیاد مشکلی نخواهد داشت. تیم ایران اگر سرگروه شود در مرحله بعد با تیم‌های ضعیف‌تر بازی خواهد کرد و این به نفع تیم ملی خواهد بود.

مایلی‌کهن درباره آینده تیم ملی در این مسابقات گفت: همه اذعان دارند سطح تیم ملی خیلی بالاست، اما باید ترکیب تیم ملی ثبات داشته باشد و در هر بازی این همه تغییرات نداشته باشد. اگر به آقایان برنمی‌خورد در مجموع تیم ملی در این دو بازی خوب بازی نکرد. تیم ملی باید در بازی‌های بعدی بهتر شود تا با موفقیت آن گوشه‌ای از مشکلات مردم کم‌تر شود.

دیدگاه تان را بنویسید