سقوط جنگنده «اف-18» نیروی هوایی اسپانیا+ ویدئو
کد خبر: 23991

سقوط جنگنده «اف-۱۸» نیروی هوایی اسپانیا+ ویدئو

یک فروند جت جنگنده «اف-۱۸» در پایگاه هوایی «ساراگوسا» اسپانیا سقوط کرد و خلبان آن به موقع موفق به ایجکت شد.

به گزارش خودکارنیوز، یک فروند جت جنگنده «اف-۱۸» در پایگاه هوایی «ساراگوسا» در اسپانیا سقوط کرد و باعث انفجار و آتش بزرگ نزدیک یک بزرگراه شلوغ شد. 

خلبان این جنگنده توانست قبل از وقوع فاجعه موفق به خروج شود. یک روزنامه محلی اسپانیایی گزارش داد او دچار جراحت از ناحیه پا شده و آسیبی به فرد دیگری در پی سقوط این جت گزارش نشده است. خلبان به بیمارستان نظامی ساراگوسا منتقل شده است. 

این سانحه ظهر شنبه (۲۰ مه) به وقت محلی در جریان نمایشگاهی در این پایگاه و در حالی که خلبان مشغول مانور بود، رخ داد. 

تصاویر سقوط جنگنده اف-۱۸ شیرجه ناگهانی آن را به سمت زمین نزدیک یک منطقه شهری متراکم نشان می‌دهد و پس از آن توده بزرگ دود به آسمان بلند می‌شود.

فرماندهی گارد مدنی ساراگوسا و ستاد پلیس «آراگون» (از بخش‌های خودمختار اسپانیا)، این سانحه را تایید کردند. آن‌ها گفتند که هواپیما در داخل محوطه پایگاه هوایی سقوط کرد و به مردم غیرنظامی آسیبی وارد نشده است. 

هنوز علت سقوط جت جنگنده مشخص نیست و گارد مدنی ادعا کرد خلبان دچار مشکلاتی شد و کنترل هواپیما را از دست داد. 

به نوشته روزنامه اسپانیایی «ال پاییس»، این اولین بار نیست که اف-۱۸ نیروی هوایی اسپانیا دچار سانحه می‌شود. اولین سانحه در سال ۱۹۸۸ رخ داد. در سال ۲۰۰۰ دو فروند اف-۱۸ مستقر در همین پایگاه در آسمان به هم برخورد کردند. در سال ۲۰۱۷ هم یک اف-۱۸ در مادرید هنگام بلند شدن از یک پایگاه هوایی سقوط کرد و خلبان آن کشته شد.

دیدگاه تان را بنویسید