اتحادیه نانوایان گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد را تکذیب کرد
کد خبر: 20483

اتحادیه نانوایان گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد را تکذیب کرد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با تکذیب گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد، محل مصرف این میزان آرد در روز را اعلام کرد.

 

به گزارش خودکارنیوز، بیژن نوروز مقدم آبکنار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: نانوایان از طرح گم شدن روزانه 50 میلیون نان لواش ( معادل 5 هزار تن) در نانوایی‌ها ناراحت هستند و معتقدند که چرا یک صنف به این صورت زیر سوال می‌رود.

 

وی افزود: با وجود توزیع دستگاه‌های خرید نان در نانوایی‌ها کشور هنوز آرد بر اساس آن اختصاص نمی‌یابد و تنها در انتهای هر روز گزارش این دستگاه ملاک پرداخت کمک هزینه پخت نان نانوایان قرار می‌گیرد. 

 

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: هنوز در سطح کشور 3 هزار دستگاه خرید نان در نانوایی‌های کشور نصب نشده است و در صورتی که این نانوایی ها روزانه به طور متوسط 300 کیلوگرم نان پخت کنند یعنی روزانه آمار استفاده از 900 تن آرد در سامانه وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: از طرفی حدود 6 میلیون نفر مهاجران افغانستانی با سرانه مصرف بالای نان در کشور وجود دارند به طوری که می توان گفت 2 برابر ایرانی‌ها مصرف دارند؛ در صورتی که هر نفر از این جمعیت روزانه 600 گرم نان مصرف کنند 3600 تن مصرف روزانه آنها نیز در سامانه ثبت نمی‌شود.

 

نوروز مقدم آبکنار گفت: همچنین روزانه افرادی مانند کودکان، افراد سالخورده یا هر فردی که کارت بانکی نداشته باشند به عنوان مشتری برای خرید نان به نانوایی مراجعه می‌کنند اما آمار آنها نیز در سامانه دستگاه‌های خرید نان درج نمی‌شود؛ مصرف آرد این بخش نیز روزانه 400 تا 500 تن است.

 

رئیس اتحادیه نانوایان ادامه داد: مجموع خرید روزانه نان خارج از دستگاه این بخش ها معادل 5 میلیون کیلوگرم یا 5 هزار تن آرد است اما بدون اینکه اطلاعی از مصرف آرد در این بخش ها وجود داشته باشد یا استعلامی از اتحادیه نانوایان گرفته شود، خبر گم شدن این آرد مطرح و با آبروی فعالان زحمت کش یک صنف بازی می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید