عربستان تعدادی دیگر از اسرای یمنی را آزاد کرد
کد خبر: 22940

عربستان تعدادی دیگر از اسرای یمنی را آزاد کرد

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که عربستان سعودی در اقدامی یکجانبه، سه روز پس از تبادل همزمان اسرا بین طرف های درگیر در جنگ یمن، تعدادی از اسیران این کشور را آزاد کرد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از آسوشیتدپرس، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ افزود که ۴۸ اسیر یمنی را از فرودگاه بین‌المللی «ابها» در عربستان به صنعا پایتخت یمن منتقل کرده است.

بر اساس این گزارش، قرار است عربستان، ۱۰۴ اسیر یمنی دیگر را آزاد کند.

این اقدام یک جانبه سه روز پس از تبادل همزمان اسرا بین طرف‌های سعودی و یمنی و مبادله سازمان‌یافته اسیران در بحبوحه تلاش‌های دیپلماتیک برای ادامه آتش بش و فراهم کردن زمینه صلح انجام گرفته است.

پیشتر در چارچوب توافق مبادله اسرا در ماه مبارک رمضان، عملیات آزادی ۷۰۶ نفر از اسرای یمنی در ازای آزادی ۱۸۱ اسیر از طرف مقابل از جمله سعودی ها، سودانی‌ها و دیگران روز یکشنبه پایان یافت.

طرف‌های درگیر در جنگ یمن در مذاکرات ماه گذشته در ژنو سوئیس توافق کرده بودند که ۸۸۷ اسیر را طی سه مرحله آزاد کنند.

«عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته امور اسرا در دولت نجات ملی یمن امروز اعلام کرد که توافق جدیدی برای تبادل ۷۰۰ اسیر در مقابل ۷۰۰ اسیر از طرف مقابل (دولت مستعفی یمن ) امضا خواهد شد و مقدمات مذاکرات در این باره طی ماه مه در حال تکمیل است.

المرتضی به خانواده‌ها برای ادامه تلاش در تبادل آزادی اسیران اطمینان داد و گفت که هنوز برگه برنده زیادی در دست داریم تا بقیه اسرا نیز آزاد شوند.

«محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده ملی یمن هم امروز از تلاش های صلیب سرخ و سازمان ملل برای تبادل اسرا قدردانی و تشکر کرد.

دیدگاه تان را بنویسید