عملیات استشهادی در قدس اشغالی؛5 اسرائیلی زخمی شدند
کد خبر: 23155

عملیات استشهادی در قدس اشغالی؛۵ اسرائیلی زخمی شدند

در جریان عملیات استشهادی که در قدس اشغالی صورت گرفت، پنج شهرک‌نشین اسرائیلی زخمی شدند.

 به گزارش خودکارنیوز،  منابع خبری عبری و عربی بعد از ظهر دیروز دوشنبه خبر دادند که یک عملیات استشهادی در خیابان یافا واقع در قدس اشغالی صورت گرفته است.

خبرگزاری شهاب به نقل از منابع صهیونیستی خبر داد که در پی این عملیات، صدای تیراندازی هم شنیده شده و در جریان آن، پنج شهرک‌نشین صهیونیست زخمی شده‌اند. منابع محلی خبر دادند که آمبولانسها به سرعت در محل حادثه حضور پیدا کردند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، این عملیات که با یک خودرو صورت گرفت و راننده به دنبال زیر گرفتن صهیونیستها بوده است. این عملیات، در فاصله ۲۰۰ متری محل مراسم برگزاری سالگرد نیروهای ارتش این رژیم که کشته شده‌اند، انجام شده است.

برخی از منابع خبری عبری می‌گویند که مجری این عملیات، یک جوان فلسطینی است که لباس «حریدیها»ی اسرائیلی را به تن داشته است. ظاهرا این جوان، به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی، به شهادت رسیده است.

حریدی‌ها طیفی از جامعه صهیونیستی هستند که بسیار بر آئین شریعت یهود و تلمود معتقد بوده و خواهان تشکیل یک دولت یا حاکمیت بر اساس نژاد و آئین یهود هستند. ویژگی‌های خاص رفتاری آنان موجب شده است آنان در مدارسی جداگانه از دیگر یهودیان مستقر در سرزمین‌های اشغالی زندگی کنند. 

عملیاتهای استشهادی پس از روی کار آمدن کابینه بنیامین نتانیاهو به شدت افزایش پیدا کرده است؛ به گونه‌ای که چهارشنبه گذشته هم به سمت یک اتوبوس حامل صهیونیستها در شمال کرانه باختری تیراندازی شد.

 این عملیات در مجاورت ایست‌بازرسی «زعتره» در نزدیکی شهر نابلس رخ داد. رژیم صهیونیستی بلافاصله پس از این عملیات، ایست‌بازرسی مذکور و ورودی‌های منطقه «قصره»، «مجدل»، «بنی فاضل» در جنوب شرق نابلس را بست.

در ادامه، سخنگوی ارتش صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای، مدعی شد که هنوز جزئیات عملیات زیرگیری، مشخص نیست و در حال بررسی جزئیات هستند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم چند دقیقه قبل از این عملیات، در محل برگزاری مراسم سالگرد نظامیان صهیونیست حضور داشته است.

دیدگاه تان را بنویسید