فرستنده نامه سمی برای ترامپ، به 22 سال زندان محکوم شد
کد خبر: 27058

فرستنده نامه سمی برای ترامپ، به ۲۲ سال زندان محکوم شد

دادگاهی در آمریکا، یک زن خارجی را به اتهام ارسال نامه حاوی ماده سمی برای رئیس جمهوری پیشین این کشور، به تحمل زندان محکوم کرد.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز عربی»، وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که دادگاهی در این کشور روز پنج شنبه به وقت محلی یک زن 55 ساله دارای تابعیت فرانسه و کانادا را به اتهام ارسال نامه حاوی ماده بسیار سمی «رایسین» در سال 2020 میلادی برای «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری وقت آمریکا، به تحمل 22 سال زندان محکوم کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس)، «پاسکال فرییر» در ماه ژانویه سال جاری میلادی به نقض ممنوعیت داشتن سلاح های بیولوژیکی یا استفاده از آنها اقرار به گناه کرده و اعتراف نمود که در سپتامبر سال 2020 رایسین را از دانه های گیاه «کرچک» در خانه خود در استان کبک کانادا استخراج کرده است.

فرییر در ماه سپتامبر 2020 همچنین از کانادا یک نامه حاوی سم رایسین را برای ترامپ به کاخ سفید فرستاده و برای هشت تن از مقامات مجری قانون در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا نیز نامه های دیگری حاوی همان سم ارسال کرده بود.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، این زن فرانسوی – کانادایی در نامه خود به رئیس جمهوری وقت این کشور، با «زبان تهدیدآمیزی» از وی خواسته بود تا از نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 میلادی کناره گیری کند.

در نامه فرییر به ترامپ آمده بود: من یک نام جدید برای شما پیدا کردم، دلقک دیکتاتور زشت، امیدوارم که آن را بپسندی؛ اگر این کار جواب نداد، دستور بهتری برای سم دیگری پیدا خواهم کرد یا این که ممکن است از تپانچه ام استفاده کنم هنگامی که بتوانم بیایم؛ لذت ببر!

در حالی که مجازات تهدید رئیس جمهوری آمریکا تا پنج سال زندان است، این زن فرانسوی – کانادایی در همان دوره ارسال نامه خود، در شبکه اجتماعی توییتر نیز به لزوم این که کسی به عمد «به صورت ترامپ شلیک کند»، اشاره کرده بود.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام کرد که فرییر در سال 2019 میلادی به دلیل داشتن اسلحه، نزدیک به 10 هفته را در تگزاس در بازداشت به سر می برد و همین مسئله نیز باعث کینه توزی وی نسبت به مقامات مجری قانون در این ایالت شده و در نهایت نامه های سمی را برای آنها ارسال کرد.

این زن پس از ارسال نامه های خود نیز، در 20 سپتامبر 2020 تلاش کرد از طریق یک گذرگاه رسمی در شهر بوفالو در ایالت نیویورک، وارد خاک آمریکا شود، با این حال بنا بر اعلام وزارت دادگستری این کشور، در آن جا دستگیر شد و مقامات نیز یک تفنگ و صدها گلوله را در خودروی وی پیدا کردند.

این در حالی است که هیچ کسی از محتوای نامه های سمی فرییر آسیب ندید، جایی که تمامی نامه های ورودی به کاخ سفید، از یک تاسیسات غربالگری در حومه شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا عبور می کند و یکی از اهداف این اقدام نیز، شناسایی تهدیدها است.

دیدگاه تان را بنویسید