پاشینیان: عملیات نظامی علیه جمهوری آذربایجان انجام نخواهیم داد
کد خبر: 28276

پاشینیان: عملیات نظامی علیه جمهوری آذربایجان انجام نخواهیم داد

نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت که نیروهای مسلح این کشور عملیات نظامی علیه جمهوری آذربایجان انجام نخواهند داد.

به گزارش خودکارنیوز، همزمان با شروع عملیات نظامی جدید جمهوری آذربایجان در بخش ارمنی نشین قره باغ کوهستانی، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان روز سه شنبه اظهار داشت که قصد ندارد هیچ گونه فعالیت نظامی علیه جمهوری آذربایجان انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» پاشینیان گفت:«ارمنستان در فعالیت‌ نظامی شرکت نمی‌کند و من می‌خواهم یک بار دیگر یادآوری کنم که جمهوری ارمنستان در قره باغ نیروی نظامی ندارد.»

باکو اعلام کرده که حملات جدید علیه اقدامات ضد تروریستی در منطقه است و غیرنظامیان و تاسیسات زیربنایی هدف قرار نمی گیرند.

جمهوری آذربایجان دلیل این اقدام نظامی خود را تحرکات طرف ارمنستانی از جمله اقدامی خواند که به مرگ افسران پلیس درنتیجه انفجار خودرو در بزرگراه احمدبیلی- فضولی- شوش منجر شد.

باکو می‌گوید که حافظان صلح روسیه و رهبری مرکز مشترک نظامی روسیه و ترکیه را در جریان عملیات نظامی خودقرار داده است و و وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز خواهان عقب‌نشینی کامل ارتش ارمنستان از قره‌باغ و انحلال قدرت‌های غیرقانونی در استپاناکرات(خانکندی) را بعنوان شرط صلح در منطقه خوانده است.

وزارت امور خارجه ارمنستان نیز در واکنش به اقدامات جمهوری آذربایجان گفته است که این اقدامات که به بهانه برقراری نظم قانون اساسی در قره باغ انجام می شود، در واقع «تهاجم علیه مردم قره باغ است».

 در تحولی دیگر، رئیس شورای اتحادیه اروپا بعد از ظهر سه شنبه به وقت تهران از جمهوری آذربایجان خواست تا حمله به قره باغ کوهستانی را متوقف کند.

«شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا در پستی در شبکه اجتماعی اکس (توئیتر سابق) نوشت: « قدامات نظامی آذربایجان باید فورا متوقف شود». وی نوشت که اخباری ویرانگر از قره باغ به گوش می‌رسد.

میشل نوشت: «اقدامات نظامی جمهوری آذربایجان باید فوراً متوقف شود تا امکان گفت وگوی واقعی بین فراهم شود.»

دیدگاه تان را بنویسید