«بزرگ‌ترین حماقت»؛ ائتلاف آمریکایی در انتظار پاسخ یمن
کد خبر: 29352

«بزرگ‌ترین حماقت»؛ ائتلاف آمریکایی در انتظار پاسخ یمن

اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله و مقامات یمنی امروز جمعه، ۱۲ ژانویه با انتشار بیانیه‌هایی تجاوز آمریکا و انگلیس به کشورشان را «حماقت بزرگ» خوانده و تصریح کردند که دشمن منتظر «بهای گزاف و عواقب سنگین» این تنش‌ها باشد.

«واشنگتن و لندن به زودی متوجه خواهند شد که تجاوز مستقیم به یمن بزرگترین حماقت آن‌ها در تاریخ بوده است»، این هشدار قاطع محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن به ائتلاف غربی بود.

البخیتی با یادآوری شکست‌های سابق آمریکا از صنعاء در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ در توئیتی نوشت که «بدون شک آنان از حماقت‌های قبلی پشیمان هستند؛ اما با آغاز جنگ علیه یمن نشان دادند که از تجربه‌های گذشته استفاده نکرده‌اند».

14020929000338_Test_PhotoL

تسلط نیروهای یمنی بر کشتی گلکسی لیدر در دریای سرخ

 

عضو دیگر دفتر سیاسی انصارالله یمن فضل ابوطالب ضمن تاکید بر پاسخ به این حمله آمریکایی-انگلیسی خاطرنشان کرد که این تجاوز هیچ دستاوردی برای واشنگتن و لندن نداشت؛ حتی باعث دلسردی مردم فلسطین نشد و «یمنی‌ها به مسیر خود ادامه خواهند داد».

14021022000119_Test_PhotoL

راهپیمایی میلیونی یمنی‌ها در حمایت از مردم فلسطین

 

بامداد امروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند. بلافاصله بعد از این حمله، نیروهای انصارالله یمن خبر دادند که در حال شلیک موشک‌های بالستیک به سمت مواضع دشمن در دریای سرخ و باب‌المندب هستند.

14020929000345_Test_PhotoL

موشک‌های زمین به هوای ارتش یمن

 

طبق گزارش شبکه المسیره پایگاه هوایی الدیلمی در شمال صنعاء، حومه فرودگاه حدیده، مناطقی در منطقه زبید، پایگاه کهلان در شرق شهر صعده، فرودگاه عبس، فرودگاه تعز و اردوگاه تیپ ۲۲ در منطقه التعزیه اهداف حملات بامدادی ائتلاف آمریکا بوده‌اند.

معاون وزیر امور خارجه دولت صنعاء حسین العزی خطاب به ائتلاف غربی تصریح کرده است که «که آمریکا و انگلیس باید آماده باشند تا بهای گزافی را بپردازند و تمام عواقب سنگین این تجاوز آشکار خود را تحمل کنند».

14021022000124_Test_PhotoL

بُرد موشکی انصارالله یمن در منطقه

 

در سایه تشدید تنش‌ها و انتظارها برای پاسخ صنعاء، رسانه‌های جهان و منطقه در حال بازنشر تصاویری از توان موشکی یمن و اهداف در دسترس آن‌ها هستند و می‌نویسند که «آن‌ها به راحتی می توانند نیروهای آمریکایی را در بیشتر مناطق خاورمیانه هدف قرار دهند، از جمله پایگاه‌هایی در سوریه و عراق».

دیدگاه تان را بنویسید