باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تا بهار ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود
کد خبر: 20458

باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تا بهار ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: باند رفت قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال تا بهار ۱۴۰۲ زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش خودکارنیوز، احمد افضلی روز شنبه یکم بهمن در حاشیه بازدید از آزاد راه تهران- شمال با بیان اینکه این پروژه از سال ۱۳۷۶ آغاز شده است، اظهار کرد: تاکنون فاز اول ۳۲ کیلومتری و فاز چهارم ۲۰ کیلومتری این محور آزادراهی افتتاح شده و در حال بهره‌برداری است.
وی افزود: از فاز دوم این آزادراه نیز تاکنون تونل البرز به‌عنوان طولانی‌ترین تونل کشور به طول بیش از شش کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و پس از تکمیل فاز دو، فاز سوم آزادراه تهران-شمال باقی می‌ماند که از پل زنگوله در ابتدای استان مازندران آغاز شده و به طول ۴۷ کیلومتر ادامه پیدا کرده و در سه راهی دشت نظیر به فاز چهارم این آزادراه متصل می‌شود.
افضلی خاطر نشان کرد: در عین حال باند غربی منطقه دو آزادراه تهران-شمال اکنون در مراحل پایان است و اعلام شده که با تامین به‌موقع منابع اعتباری تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ آماده بهره‌برداری می‌شود. عملیات اجرایی باند شرقی نیز تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ آماده بهره‌برداری می‌شود.
وی درباره میزان پیشرفت آزادراه تهران-شمال بیان کرد: باند رفت قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به پیشرفت فیزیکی ٨٩ درصدی رسیده و پیشرفت فیزیکی کل این منطقه ۶۵ درصد است و پیش‌بینی می‌کنیم با تامین مالی طی سه سال آینده به اتمام برسد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در خصوص زمان بهره‌برداری از باند رفت آزادراه تهران-شمال خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این آزادراه تا پایان سال تمام می‌شود اما اقدامات ایمنی ازجمله تاسیسات کنترلی، روشنایی تونل‌ها، جت‌فن‌هایی که باید در تونل‌ها نصب شود و سیستم‌های هوشمند، کمی زمان‌بر است.
وی در پاسخ به اینکه آیا باند رفت تا بهار ۱۴۰۲ برای مردم هم قابل استفاده خواهد شد، گفت: تا بهار ۱۴۰۲ این کار حتما انجام می‌شود در این راستا با توجه به تاکید استاندار البرز مقرر شده است با اتمام عملیات عمرانی این بخش، در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از باند رفت آزاد راه تهران- شمال باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید