سامانه هوشمند موتورسیکلت‌های متخلف را جریمه می‌کند
کد خبر: 21844

سامانه هوشمند موتورسیکلت‌های متخلف را جریمه می‌کند

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان موتورسیکلت‌های متخلف همانند دیگر وسائل نقلیه موتوری تحت رصد سامانه‌های هوشمند قرار دارند و در صورت ارتکاب تخلفات رانندگی جریمه می‌شوند.

به گزارش خودکارنیوز،سردار محمدحسین حمیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: وضعیت تردد موتورسیکلت‌ها در پایتخت دغدغه‌ چندین دهه‌ای مردم و مدیریت ترافیک است و بزرگترین چالش هم دست به دست شدن مداوم مالکیت این وسایل نقلیه است که هنوز ساماندهی نشده است.

وی با بیان اینکه قوانین مالکیت وسائل نقلیه یکسان است، افزود: به دلایل مختلف فرآیند تغییر مالکیت های مربوط به موتورسیکلت ها ثبت نشده و مالکیت آنها، هنگامی که از کارخانه خارج می شوند با یک برگ سند میان افراد مختلف دست به دست می شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: این مسئله نافی جریمه شدن این وسائل نقلیه نیست و هر زمان اقدام به خلافی کنند، بطور قطع ثبت می شود.

حمیدی به مدیریت ترافیکی موتورسیکلت ها نیز اشاره کرد و گفت: پلیس برابر قانون عمل می کند و نمی تواند فراتر از قانون حرکت کند.

به گفته وی اگر قانون بازدارنده نیست و ضعفی دارد، باید اصلاح شود که این مهم از طریق رسانه و با مطالبه گری افکار عمومی و پلیس امکان‌پذیر است.

رئیس پلیس راهور پایتخت توضیح داد: در سه سال اخیر، پلیس با همه ظرفیت و با هماهنگی مراجع قضایی از مجازات جایگزین برای موتورسیکلت سواران متخلف استفاده می کند تا با هزینه کمتر و کارایی بیشتر، سبب ساماندهی این وسایل نقلیه شود.

حمیدی گفت: تحول قابل ملاحظه ای در این زمینه ایجاد شده به طوری که شمار تخلفات موتورسیکلت ها کاهش یافته اما هنوز تا ایده آل فاصله داریم و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید