میراحمدی: از ابتدای ماه صفر ۶۷۰ هزار نفر از مرزهای ۶ گانه مشترک با عراق عبور کرده‌اند
کد خبر: 27334

میراحمدی: از ابتدای ماه صفر ۶۷۰ هزار نفر از مرزهای ۶ گانه مشترک با عراق عبور کرده‌اند

رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه تعداد زائران عبوری از مرزهای ۶ گانه نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش داشته است، گفت: در مهران و شلمچه بیشتری تعداد زائران و تمرچین کمترین تعداد عبور زائران را شاهد بودیم.

به گزارش خودکارنیوز، وی با بیان اینکه در مهران و شلمچه بیشتری تعداد زائران و تمرچین کمترین تعداد عبور زائران را شاهد بودیم، عنوان کرد:  در مرز تمرچین رشد 150 درصدی و باشماق رشد 300 درصدی را شاهد بودیم.

میراحمدی خاطرنشان کرد: مرزهای تمرچین، باشماق و خسروی ظرفیت بسیار خوبی دارد و به زائران پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان این مرزها را برای سفر خود انتخاب کنند.

رئیس ستاد اربعین گفت: امسال با اقدامات اساسی و زیربرنایی که صورت گرفته نگرانی خاصی برای ساماندهی عبور و مرور زائران نداریم مگر اینکه در آن سوی مرز مشکلاتی برای حمل و نقل زائران ایجاد شود که روز گذشته شاهد این اختلال مقطعی بودیم که البته پس از ساعتی حل شد. 

وی افزود: من طی  صحبتی که با وزیر کشور عراق داشتم، ایشان در مرز مهران حاضر شد و برای حل مشکلات این مرز شخصا دستورات لازم را صادر کرد. 

میراحمدی اضافه کرد: مسئله دیگر بحث موکب‌ها است، ما بیش از 3150 موکب مردمی با بیش از 200 هزار خدمتگذار را داریم که بیش از 4 هزار کامیون آنها تاکنون از مرزها عبور کردند که وضعیت عبور این کامیون‌ها نسبت به سال قبل بهبود خوبی داشته است. ما از اواسط هفته آینده تا دوشنبه بعد از آن موج عظیم حضور زائران در مرزها را داریم و بر همین اساس تقاضا ما این است که زائران عزیز سعی کنند تا پیش از دوشنبه هفته آینده سفر خود را آغاز کنند. 

وی با تاکید بر اینکه توصیه ما این است که افراد خردسال و کهنسال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند از راهپیمایی اربعین خودداری کنند، عنوان کرد: براساس گزارش‌های واصله در شهر کربلا ازدحام بسیاری زیادی وجود دارد به همین خاطر تقاضا داریم که زائران مدت حضور در کربلا را یک روز در نظر بگیرند تا شرایط حضور برای سایر زائران نیز فراهم باشد.

دیدگاه تان را بنویسید