دستگیری شبکه پشتیبان حادثه شاهچراغ از ۹ عملیات تروریستی مشابه جلوگیری کرد
کد خبر: 21143

دستگیری شبکه پشتیبان حادثه شاهچراغ از ۹ عملیات تروریستی مشابه جلوگیری کرد

یکی از مدیران معاونت ضد تروریسم وزارت اطلاعات گفت: بعد از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) در شیراز بلافاصله ۴۲ نفر از اعضای شبکه‌ای که فقط این حادثه را پشتیبانی می کرد شناسایی و دستگیر شدند که با دستگیری آنها حداقل از ۹ عملیات تروریستی مشابه جلوگیری شد.

به گزارش خودکارنیوز، خیراندیش شامگاه دوشنبه در آیین گشایش نمایشگاه دستاوردهای مقابله با تروریسم تکفیری در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این حادثه افزود: این حادثه تلخ و غم بار یک پازل از پازل های گسترده طراحی شده توسط دشمن بود.

این مقام معاونت ضد تروریسم وزارت اطلاعات اظهار داشت: از سال ۱۳۹۳ که داعش علیه ما طراحی مستقیم را شروع کرد تا به امروز حدود ۲۰۰ عملیات بمب گذاری قطعی در کشور خنثی شده و تا سال ۱۳۹۷ نیز ۹ تن مواد منفجره در کشور کشف شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ بر اساس سند به دست آمده، طرح حمله به حرم های مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، شاهچراغ (ع) و چند مسجد اهل سنت با هدف ایجاد ناامنی و ایجاد اختلاف و جنگ بین شیعه و سنی طراحی شده بود که با توجه به قدرت و توان مجموعه اطلاعات کشور این حملات خنثی شد.

خیراندیش با اشاره به امنیت حاکم بر فضای کشور گفت: این امنیت نباید باعث شود که نسبت به اقدامات و تحرکات دشمن و ضد انقلاب غفلت کنیم.

وی یادآور شد: بر اساس رده بندی سایت جهانی تروریسم، جمهوری اسلامی نخستین کشور امن دنیا در زمینه تروریسم است اما این امنیت نباید موجب غفلت ما باشد.

عملیات ترکیبی ضد انقلاب برای ایجاد ناامنی در کشور

این مقام معاونت ضد تروریسم وزارت اطلاعات با اشاره به تبلیغات و دروغ پراکنی دشمن در فضای رسانه ای نسبت به شرایط کشور گفت: در جریان اغتشاشات اخیر، ضد انقلاب از عملیات ترکیبی و مدل های مختلف برای ایجاد ناامنی در کشور استفاده کرد.

وی افزود: یکی از اهداف دیگر عملیات ترکیبی، ایجاد خطای محاسباتی در مردم و مسئولان است تا آنها دچار تشخیص غلط شوند.

او ادامه داد: بر اساس اسناد ضد انقلاب، دشمن از ابتدا می دانست که امکان براندازی نظام ممکن نیست و پایگاه منطقه ای آمریکا هم در گزارش خود به پنتاگون تصریح کرده که ما نمی توانیم از این اغتشاشات انتظار براندازی داشته باشیم و ضد انقلاب به ما دروغ گفته و ظرفیت خود را بزرگنمایی کرده است.

خیراندیش گفت: از ابعاد دیگر محاسبات غلط ضد انقلاب در جریان اغتشاشات اخیر این بود که آنها در نظامی که فرهنگ مردم اسلامی است، نمادهای ضد دین مطرح کرده و علیه دین، ائمه اطهار (س)، مسجد و حوزه، فحاشی کردند.

وی افزود: البته این اغتشاشات حداقل نشان داد دشمنی غرب با نظام جدی است اما مردم بار دیگر با حضور حماسی و گسترده در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن مُهر پایانی بر فضایی که شکل گرفته بود زدند و ما امروز پالس‌های پنهانی از معکوس شدن رفتار دشمن دریافت می کنیم.

او گفت: یکی از اهداف اصلی این اغتشاشات این بود که کشورمان را وادار به پذیرش شرایط برجامی آمریکا کنند اما امروز شرایط رو به بهبود و ظرفیت ضد انقلاب از گروه‌های تروریستی رو به پایان است.

فعالیت اکثر گروه‌های معاند علیه جمهوری اسلامی در اغتشاشات اخیر

مدیر کل اطلاعات استان فارس هم در این آیین گفت: در جریان اغتشاشات اخیر اکثر گروه‌های معاند و تروریستی علیه جمهوری اسلامی وارد میدان شدند و کوشیدند که فضای اغتشاشات را با هدف براندازی نظام و رسیدن به اهداف خودشان حفظ کنند.

کوثری افزود: در جریان این اغتشاشات یک انسجام بی سابقه نیز بین کشورهای اروپایی با محوریت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایجاد شد و شاهد اظهار نظرها و حمایت های آنها از اغتشاشگران و عناصر معاند بودیم.

وی ادامه داد: خصومت دشمن با هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی در اشکال مختلف بروز پیدا می کند و علت دشمنی های دشمن نیز عظمت و شکوه و اقتدار نظام است که مردم در روز ۲۲ بهمن به شکلی مناسب به نمایش گذاشتند.

او اظهار داشت: طبیعی است که دشمن وقتی این شرایط را می بیند به رغم همه دشمنی ها باز هم ساکت نمی نشیند و تحمل نمی کند.

مدیر کل اطلاعات استان فارس بیان کرد: جمهوری اسلامی یکی از کشورهای مقتدر و متکی به خود است و امروز نیروهای مسلح ما در حوزه های مختلف حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

دیدگاه تان را بنویسید