تبلیغ سایت قمار و شرط‌بندی/ ۲ متهم دستگیر شدند
کد خبر: 23463

تبلیغ سایت قمار و شرط‌بندی/ ۲ متهم دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری دو متهم در خصوص تبلیغ سایت‌های قمار و شرط‌بندی خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت در گفت‌وگو با فارس از شناسایی و دستگیری دو نفر در خصوص تبلیغ سایت‌های شرط بندی در فضای مجازی خبر داد.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط چند کانال و گروه تلگرامی با بیش از یک میلیون نفر دنبال کننده، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت که پس از بررسی گزارش‌های ارسالی کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کرده و متوجه شدند تعداد 4 کانال و گروه تلگرامی که در مجموع بیش از یک میلیون نفر دنبال کننده دارند برخی از کاربران فضای مجازی را با تبلیغات فریبنده به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت می‌کنند.

وی افزود: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی های اطلاعاتی و تخصصی، موفق شدند دو نفر از افراد اصلی گرداننده این کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی را شناسایی کرده و پس از تشریفات قضایی مجرمین را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کنند.

سرهنگ گودرزی بیان داشت: مجرمین پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه اقدام مجرمانه ای را رد کردند اما پس از مشاهده ادله جمع آوری شده توسط پلیس، ضمن پذیرش بزه انتسابی انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را منفعت مالی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا پایتخت خاطرنشان کرد: شیوه و شگرد در این اقدام مجرمانه به این گونه بود که افراد سودجو با دادن وعده هایی فربینده نظیر دریافت سودهای کلان به مخاطبان لینک‌های اختصاصی را تحت عناوین انفجار، بت‌زنی، پیش‌بینی و ... در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه می‌کردند.

سرهنگ گودرزی به شهروندان به خصوص قشر نوجوان و جوان توصیه کرد: به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکرده و از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند.

 وی گفت: شهروندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره 096380 تماس گرفته یا به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید