وزیر دفاع جمهوری آذربایجان: هیچ چشمداشتی به خاک همسایگان نداریم
کد خبر: 28076

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان: هیچ چشمداشتی به خاک همسایگان نداریم

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: این کشور بر حق حاکمیت کشورها طبق اصول بین‌الملل پایبند بوده و هیچگونه چشم داشتی به خاک همسایگان ندارد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از ستاد کل نیروهای مسلح، ژنرال ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان عصر چهارشنبه در تماس تلفنی با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل اعزام هیات و برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های نظامی، برگزاری رزمایش‌های مشترک بین نیروهای مسلح دو کشور را پیشنهاد و اعلام کرد: جمهوری آذربایجان بر حق حاکمیت کشورها طبق اصول بین‌الملل پایبند بوده و هیچگونه چشم داشتی به خاک همسایگان ندارد.

سرلشکر باقری: اعزام و تقویت نیروهای نظامی در مرز آذربایجان صحت ندارد

سرلشکر باقری هم در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از میزبانی خوب جمهوری آذربایجان از هیات اعزامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اعزام و تقویت نیروهای نظامی در مرز آذربایجان را رد کرد و اظهار داشت خوشبختانه امنیت خوبی در مرزهای مشترک دو کشور برقرار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید مجدد بر سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعلق منطقه قره باغ به خاک جمهوری آذربایجان، آمادگی جمهوری اسلامی را برای هرگونه مساعدت در حل و فصل مناقشه این منطقه اعلام کرد.

طرفین همچنین در این گفتگو مخالفت خود را با حضور و مداخله کشورهای بیگانه در امور منطقه اعلام کردند.

در پایان این گفتگوی تلفنی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان مجدداً از سرلشکر باقری برای سفر به آذربایجان دعوت به عمل آورد.

براساس این گزارش، سفر اخیر هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی رئیس اداره روابط بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح به آذربایجان در قالب توافقات دیدارهای حضوری و گفتگوی تلفنی ماه گذشته سرلشکر باقری با ژنرال ذاکر حسن اف انجام پذیرفت.

دیدگاه تان را بنویسید