اذعان ایلان ماسک به احتمال شکست ایکس
کد خبر: 27164

اذعان ایلان ماسک به احتمال شکست ایکس

ایلان ماسک به تازگی در توییتی اعلام کرده شاید پلتفرم ایکس(توییتر سابق) شکست بخورد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از رویترز، ایلان ماسک اخیراً در مطلبی صریح اظهار داشت که در حال حاضر هیچ شبکه اجتماعی برجسته ای وجود ندارد. وی ضمن اذعان به احتمال شکست، بر تعهد خود برای ایجاد یک پلتفرم استثنایی تاکید کرد.

ماسک در ایکس نوشت:«حقیقت غم انگیز این است که در حال حاضر هیچ شبکه اجتماعی بزرگی وجود ندارد. ممکن است شکست بخوریم، همانطور که بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند، اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا حداقل یک مورد(شبکه اجتماعی بزرگ) وجود داشته باشد.»

ایلان ماسک در یک به روز رسانی غافلگیرکننده اخیر اعلام کرده است که ایکس قابلیتی که به کاربران امکان می دهد توییت های حساب های خاص را مسدود کنند، حذف خواهد کرد. این تصمیم انتقادات بسیاری را در پی داشته است. ماسک علیرغم واکنش‌ها، امروز موضع خود را تکرار کرد و با تاکید بر تعهد آنها به ایجاد یک شبکه اجتماعی بزرگ، حتی اگر احتمال شکست را در بر داشته باشد، از این اقدام دفاع کرد.

ویژگی بلاک برای محدود کردن تعامل با حساب های خاص در پلتفرم ایکس استفاده می شود. ایلان ماسک با انتشار پستی نوشت: «بلاک به عنوان یک ویژگی حذف می‌شود، به جز برای پیام‌های شخصی» این سخن نشان می‌دهد این گزینه همچنان برای پیام‌های مستقیم بین کاربران پلتفرم رسانه اجتماعی، در دسترس خواهد بود.

با این حال، ایلان ماسک، به عنوان یکی از مدعیان آزادی بیان با واکنش شدید کاربران در مورد تصمیم خود برای حذف ویژگی بلاک مواجه شد.

کاربران گفتند که حذف  این ویژگی کاربران توییتر را در برابر آزار و اذیت آنلاین آسیب‌پذیر می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید