دانشجویان با برخی چالش‌های حل‌نشده قبلی وارد دانشگاه می‌شوند
کد خبر: 27780

دانشجویان با برخی چالش‌های حل‌نشده قبلی وارد دانشگاه می‌شوند

مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم با اشاره به ضعف‌های موجود در دانشگاه‌ها گفت: ما محصولی را از خانواده و آموزش و پرورش تحویل می‌گیریم که در ۱۹ سالگی و پس از تلاش بسیار وارد آموزش عالی شده، این در حالی است که برخی چالش‌های قبلی حل نشده خود را نیز به دانشگاه آورده است.

به گزارش خودکارنیوز، دکتر نعیمی در سی و پنجمن گردهمایی مشترک مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی و مدیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه استادان ذخایر نخبگانی بالفعل و دانشجویان ذخایر نخبگانی بالقوه برای آینده کشور هستند، تاکید کرد: مراکز مشاوره و سبک زندگی و بهداشت و درمان دانشگاه‌ها متولی سلامت جسمانی و روانی ذخایر نخبگان هستند و وظیفه اصلی ما این است که با برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و جهت‌دهی مناسب و با حمایت از این مراکز، با برگزاری برنامه‌های مختلف، سلامت جسمانی و روانی مجموعه دانشگاه‌ها اعم از استادان، کارکنان و دانشجویان به عنوان نسل آینده‌ساز را تامین کنیم.

مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم با اشاره به ضعف‌های موجود در دانشگاه‌ها گفت: ما محصولی را از خانواده و آموزش و پرورش تحویل می‌گیریم که در ۱۹ سالگی و پس از تلاش بسیار وارد آموزش عالی شده، این در حالی است که برخی چالش‌های قبلی حل نشده خود را نیز به دانشگاه آورده است و ضروری است بتوانیم برنامه‌های روشنی برای دانشجویان داشته باشیم تا امید و انگیزه‌ و سلامتش را در ابعاد مختلف تامین کنیم.

 دکتر نعیمی ادامه داد: بخش‌هایی که در دانشگاه‌ها در حوزه سلامت قرار می‌گیرند، مرتبط با مراکز مشاوره و سبک زندگی و مراکز بهداشت و درمان است و با آیین‌نامه ابلاغی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در ۱۹ فروردین سال جاری ابلاغ و در آن به حوزه پیشگیری، توانمندسازی و ارتقای مهارت‌ها تاکید شده است، گرد هم آمده‌ایم تا با هم‌اندیشی و هم‌افزایی بررسی کنیم که از این ظرفیت به وجود آمده چگونه استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: هنوز دانشگاه‌ها در ساختار شکلی ساختمان‌های مراکز چه در حوزه سلامت روان و چه در حوزه سلامت جسمانی دارای مشکل هستند و بسیاری از دانشگاه‌ها از ساختار تشکیلاتی مناسب برای پاسخگویی برخوردار نیستند و یا نیروی انسانی کافی و توانمند ندارند. باید با ظرفیت موجود اقداماتی که می‌توانیم را انجام داده و تلاش کنیم ضعف‌های موجود را تا حد امکان برطرف کنیم.

نعیمی در پایان افزود: ما گرد هم آمده‌ایم تا با کمک و همیاری یکدیگر بتوانیم سلامتی را برای همه دانشجویان و دانشگاهیان فراهم کنیم و در این مسیر تمام وقت و انرژی خود را به کار خواهیم گرفت و می‌دانیم که با همکاری یکدیگر می‌توانیم به اهداف و نتایج مورد نظر دست یابیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در پایان این گردهمایی، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران در میان دانشگاه‌های با ظرفیت ۱۸ هزار دانشجو به بالا به عنوان مرکز مشاوره و سبک زندگی برتر کشوری سال ۱۴۰۱ انتخاب شد و با دریافت لوح تقدیر و تندیس از سوی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد تقدیر قرار گرفت.

دیدگاه تان را بنویسید