آتش‌سوزی مرگبار در چهارراه پارک وی/ مرگ ۴ تن در اتاقک کارگری + ویدئو
کد خبر: 21144

آتش‌سوزی مرگبار در چهارراه پارک وی/ مرگ ۴ تن در اتاقک کارگری + ویدئو

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ چهار تن درپی وقوع حریق در اتاقک کارگری یک ساختمان در حال ساخت در محدوده چهارراه پارک وی خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز، سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۷:۳۸ صبح امروز یک مورد حادثه حریق در یک ساختمان درحال ساخت به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه خودروهای پشتیبانی به محل حادثه واقع در خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از پارک وی اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در عرض حدود سه دقیقه در محل حادثه گفت: با حضور آتش‌نشانان مشاهده شد که این ساختمان درحال ساخت حدود سه طبقه روی سطح زمین و حدود پنج طبقه نیز در زیر سطح زمین فضا دارد و محل آتش‌سوزی نیزتعدادی از اتاقک‌های کارگری در طبقه منفی دوی این ساختمان بود که به محلی برای اسکان کارگران بدل شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه کف و سقف این اتاقک‌های کارگری با یونولیت و نایلون پوشیده شده و دراطراف آنها نیز سیلندرهای گاز و ... قرار داشت، گفت: این ها موارد قابل اشتعال بسیار خطرناکی هستند که متاسفانه همگی دراین محل قرار داشت.

ملکی با بیان اینکه برابر اطلاعات اولیه حدود ۱۰ کارگر در این محل حضور داشتند، گفت: در همان لحظات اولیه چندنفر از کارگران با سوختگی شدید خود را نجات داده و از ساختمان خارج شدند. با توجه به اینکه احتمال حضور افراد دیگر در این اتاقک‌ها که هرکدام حدود ۱۵ متر مربع مساحت داشتند، وجود داشت، تیم‌های آتش‌نشانی همزمان با اطفای حریق عملیات جستجو را نیز در دستورکار خود قرار داده و دقایقی بعد با پیکر سوخته و بی‌جان چهار نفر که در اتاق‌ها محبوس شده بودند، مواجه شدند.

وی ادامه داد: این افراد خارج شده و در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند که متاسفانه مرگ آنان مورد تایید قرار گرفت. همزمان آتش‌نشانان نیز اقدام به اطفای کامل حریق در این بخش از این ساختمان در حال ساخت کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل به ماموریت خاتمه داده و آنجا را به عوامل انتظامی و قضایی تحویل دادند، درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت: بررسی‌ها در این خصوص ادامه دارد، اما گمانه‌زنی‌های اولیه حاکی از این است که قرارگرفتن سیلندرهای گاز و پریز برق سبب نشت گاز و این حادثه شده است.

دیدگاه تان را بنویسید