معلم قائم‌شهری به مدرسه بازگشت/ خانم معلم عذرخواهی کرد
کد خبر: 21260

معلم قائم‌شهری به مدرسه بازگشت/ خانم معلم عذرخواهی کرد

معلم قائم‌شهری با دستور استاندار مازندران و پس از ارسال درخواست آیت‌الله معلمی به مدرسه بازگشت.

به گزارش خودکارنیوز، در پی پخش آهنگ مبتذل و هم‌خوانی یک معلم با دانش‌آموزان در یک مدرسه غیردولتی یکی از شهرستان‌های استان ما‌زندران، آموزش و پرورش نسبت به این موضوع واکنش نشان داد‌ و اعلام کرد که با مدیر مدرسه و معلم برخورد شده است.

معلم قائم‌شهری پس از حواشی پخش کلیپ، با انتشار ویدئویی در فضای مجازی ضمن عذرخواهی از مردم ایران به‌ویژه اولیای دانش‌آموزان اعلام کرد که هیچ قصد و غرضی نداشته و این کار را از روی بی‌تجربگی انجام داده است.

دستور بازگشت خانم معلم به مدرسه

استاندار مازندران در پی تصمیم قطع‌ همکاری معلم قائم‌شهری که ناشی از پخش کلیپی کوتاه در فضای مجازی بود، گفت: پس از ارسال درخواست آیت‌الله معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و پدر دو شهید والامقام و همچنین ابراز ندامت معلم و عدم دقت به محتوای موسیقی از سوی ایشان، با بازگشت این معلم به کلاس درس در روز مبعث پیامبر رحمت(ص)، موافقت شد. ‎

سیدمحمود حسینی‌پور افزود: مسلماً دانش‌آموزان و نوجوانان به‌عنوان سرمایه‌های آتی جمهوری اسلامی ایران در توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور نقش مهم و برجسته‌ای دارند و وظیفه ما نیز فراهم کردن بستر‌های مناسب برای حفظ سرمایه‌های انسانی و تعلیم و تربیت بر اساس معارف دینی ـ اسلامی است و البته در سوی دیگر جلوگیری از ترویج ضدارزش‌ها نیز مأموریت مهم و ویژه دستگاه‌های متولی است که کم‌کاری در این بخش به‌هیچ عنوان پذیرفته نیست.

مقام عالی دولت در مازندران اضافه کرد: این معلم قائم‌شهری روز شنبه همزمان با عید مبعث به دفتر آیت‌الله معلمی نماینده مردم شریف مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم‌شهر مراجعه کرد و ضمن ابراز پشیمانی، مرقومه‌ای را جهت مساعدت بازگشت به کار به امام جمعه قائم‌شهر تقدیم کرد.

استاندار مازندران تصریح کرد: پس از ارسال درخواست آیت‌الله معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و پدر دو شهید والامقام و همچنین ابراز ندامت معلم و عدم دقت به محتوای موسیقی از سوی ایشان، با بازگشت این معلم به کلاس درس در روز مبعث پیامبر رحمت، موافقت شد.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه مدرسه کانون تربیت انسان برای اعتلای نسل‌های آینده این سرزمین است و به‌تعبیر امام عزیز مدرسه باید به کارخانه انسان‌سازی تبدیل و تهذیب بر تعلیم مقدم گردد، اظهار کرد: ایجاد شادی و نشاط، پخش موسیقی‌های فاخر و محلی در مدارس مورد تأکید است و برنامه‌های مبسوطی در این‌خصوص در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و تصویب گردیده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش مازندران متذکر شد: پخش موسیقی مبتذل و مروّج خشونت، پخش تصاویر دانش‌آموزان بدون اطلاع و رضایت والدین خلاف تمامی استانداردها ـ حتی آن کشورهای مدعی حقوق بشر ـ است و لذا انتظار این است که متولیان این امر اهتمام جدی در جلوگیری از ترویج مصادیق گفته‌شده داشته باشند.

حسین کمالی پاشاکلائی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز ابراز کرد: به‌محض انتشار این کلیپ با محتوای نامناسب در فضای رسانه‌ای، آموزش و پرورش مطلب را بررسی کرد و واحدهای نظارتی تصمیم گرفتند که مانع ادامه همکاری این معلم شوند؛ در چنین مواردی روال به این شکل است که مراتب باید طی نامه‌ای به معلم ابلاغ شود. پس از ابلاغ نامه به خانم معلم مبنی بر بیان توضیحات و اعلام دفاعیات، متأسفانه برای خانم معلم کاری پیش‌ آمد که نتوانست برای ارائه توضیحات مراجعه کند. ما به‌رغم وجود تعطیلات طی این دو روز مراتب را بررسی کردیم و شخص استاندار مازندران نیز طی تماسی دستور مؤکد دادند مبنی بر اینکه این پرونده هرچه سریعتر به‌طور فوق‌العاده بررسی شود، در نتیجه واحدهای نظارتی به‌دلیل اهمیت مسئله بسیج شدند.

وی با بیان اینکه ‌با توجه به اظهار ندامت و پشیمانی این خانم معلم و نیز اظهار ناآگاهی از محتوا و بیان این‌که هیچ‌گونه قصد و نیت سوء و تخریبی نداشته و خطایی در این ارتباط صورت گرفته است، وی درخواست چشم‌پوشی از خطا و اعطای فرصت جبران داشت، تصریح کرد: ‌این خانم معلم تا روز چهارشنبه در محل کار حضور داشتند و پنجشنبه و شنبه نیز تعطیل بود و فردا به محل کار خود می‌رود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اظهار اینکه "این معلم همچنین در ادامه طی ارتباطی با آیت‌الله معلمی، نمایندگان خبرگان رهبری در مازندران و نیز تماس با استاندار مازندران به‌عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش، پیگیر موضوع بود"، تأکید کرد: استاندار در این رابطه به ما دستور دادند که این پرونده مورد ارزیابی و بررسی مجدد قرار گیرئ و اگر امکان بازگشت به کار وجود دارد، این خانم معلم جوان به کار بازگردد.

دیدگاه تان را بنویسید