دارندگان سندهای اولویت‌دار حج تمتع، چهارشنبه دهم اسفند  ثبت‌نام کنند
کد خبر: 21539

دارندگان سندهای اولویت‌دار حج تمتع، چهارشنبه دهم اسفند ثبت‌نام کنند

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: دارندگان سندهای اولویت دار برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع (۱۴۰۲ش -۱۴۴۴ق) پیش رو از دهم اسفندماه اقدام کنند.

به گزارش خودکارنیوز،  در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حضورآقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت تشکیل شد، ضمن اعلام این مطلب از متقاضیان ثبت نام در حج ۱۴۰۲ خواسته شد که از روز چهارشنبه (دهم اسفند ماه) با ورود به سامانه ای که اعلام خواهد شد فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

در این جلسه، اکبر رضایی با بیان اینکه از تاریخ دهم اسفندماه نام‌نویسی از متقاضیان براساس اولویت‌های تعیین شده انجام خواهد شد، اظهار داشت: اولویت اول مشمولین تشرف، افرادی هستند که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده‌اند و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند.

وی گفت: اولویت دوم برای ثبت‌نام در حج ۱۴۰۲ تمامی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۵ هستند که لازم است این افراد قبل از نام‌نویسی، با مراجعه به سامانه Reserve.haj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دستورالعمل ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد، افزود: اولویت بعدی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ پایان اردیبهشت ۱۳۸۶ هستند وصرفاً تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها نام نویسی صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه، سرپرست حجاج ایرانی خواستار اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه دریافت هزینه اعزام به حج آینده شد و نشست مشترک وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی و روسای سازمان حج و زیارت و هواپیمایی کشوری را برای تعیین تکلیف نهایی پروازهای حج مهم دانست.

این جلسه با گزارش آقای حمیدرضا رهبری فر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از پیگیری های صورت گرفته برای انتقال ارز مورد نیازحج به عربستان و اختصاص ارز تا پایان سال ۱۴۰۲ برای سفرهای زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت به اعتاب مقدسه در هیئت دولت ادامه یافت.

وی گفت: قیمت حج سال آینده برای افرادی که در سال ۹۹ دو مرحله و یا یک مرحله برای خرید ارز پرداخت داشته اند و همچنین زائرانی که امسال نسبت به انتخاب کاروان مبادرت می ورزند محاسبه شده و اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش هزینه سفر حج نسبت به سال های پیش، افزود: با توجه به وضعیت قیمت ارز، هزینه ارائه خدمات توسط کشور میزبان و بررسی‌های انجام شده قیمت‌ برای هرگروه تعیین و اطلاع رسانی می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج همچنین از کاهش نزدیک به هزار نفر از کارگزاران در حج ۱۴۰۲ نسبت به حج های گذشته خبر داد و گفت: با تلاش های صورت گرفته در مجموعه حج و زیارت این تعداد امسال به زائران حج پیش رو افزوده و زمینه تشرف شان به سرزمین وحی فراهم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم تاکید کرد: ساختار و شرح وظایف برای مجموعه عوامل اعزامی تهیه و به نحوی برنامه ریزی شود که ارائه خدمات به زائران با کیفیت مطلوب صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در مورد اعزام کاروان ها تحت نظارت سازمان حج و زیارت به اعتاب مقدسه بار دیگر تاکید کرد: با توجه به تسهیلات فراهم شده از شرکت هایی که توانایی ارائه خدمات در شان زائر ایرانی در سفرهای زیارتی به عراق و سوریه را دارند حمایت و مجریان ضعیف در شرکت های توانا ادغام شوند.

بر اساس این گزارش، در پایان جلسه آقای دکتر سید صادق حسینی رئیس سابق سازمان حج و زیارت در جمع اعضای این شورا حضور یافت و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اهدای هدایایی ضمن گرامیداشت و تقدیر از خدمات وی در یک سال گذشته در حوزه حج و زیارت، برای وی آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاه تان را بنویسید