لطیفی: ساعت شروع به کار ادارات از ۱۵ خرداد ۶ صبح خواهد بود
کد خبر: 23883

لطیفی: ساعت شروع به کار ادارات از ۱۵ خرداد ۶ صبح خواهد بود

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشورگفت: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ساعت کار کارکنان از 6 صبح است و ۱۵ شهریور این تغییر ساعت به‌حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

 به گزارش خودکارنیوز، میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت (27 اردیبهشت) در جمع خبرنگاران در رابطه با تغییر ساعت کار کارکنان دولت از خرداد ماه گفت: در سال‌های گذشته هم ساعت کار کارکنان از ۷ صبح آغاز می شد، اما امسال باتوجه به اینکه تغییر ساعت نداریم، آغاز ساعت کاری از ۶ و طبق روال گذشته است.

وی با بیان اینکه این تغییر ساعت از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور اعمال می شود افزود: در سال گذشته نیز این تغییر ساعت کارکنان از اول خرداد اعمال شد ولی امسال از پانزدهم خرداد آغاز می شود یعنی زمانی است که مدارس عملاً تعطیل شده اند و برای عمده کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، این مشکل حل خواهد شد. هماهنگی لازم در تهران و کلانشهرها برای مسئله مترو و جابجایی انجام شده تا ساعت به گونه ای تنظیم شوند که کارکنان دولت با مشکلی برای جابه جایی از اطراف شهر مواجه نشوند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: از ۱۵ شهریور که آماده سازی برای آغاز سال تحصیلی کلید می‌خورد، ساعت کاری به حالت قبل برخواهد گشت که برای دستگاه های متعدد متفاوت است.

لطیفی در پایان با تاکید براینکه مسئله انرژی در این بازه زمانی سه ماهه اهمیت دارد، اظهار کرد: در دنیا مطالعاتی در مورد تنظیم ساعت کار با نور آفتاب انجام شده است و کمبود انرژی و لزوم بهره وری از آن اقتضا می‌کند که تغییر ساعت کاری کارکنان اعمال شود.

دیدگاه تان را بنویسید