پیش‌بینی حضور ۱/۵ میلیون نفری زوار در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام
کد خبر: 24001

پیش‌بینی حضور ۱/۵ میلیون نفری زوار در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام

رئیس راهور کشور گفت: آنچه در برآوردها پیش‌بینی شده است یک و نیم میلیون نفر در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش خودکارنیوز، جلسه هماهنگی ترافیکی برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام(ره) با حضور سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور کشور و رؤسای پلیس راه و راهور دوازده استان فعال در این مراسم در ستاد پلیس راهور فراجا برگزار شد.

سردار سیدکمال هادیانفر تصریح کرد: آنچه در برآوردها پیش بینی شده است یک و نیم میلیون نفر در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) حضور خواهند داشت.

وی گفت: مدیریت ترافیکی مراسم ارتحال، جانمایی و انتقال کاروان‌ها و همچنین سفرهای دیگری که در این ایام رخ می دهد از جمله سه مأموریت اصلی پلیس راه و راهور در تعطیلات پیش رو است.

وی گفت: در بحث اتوبوس زوار باید این دستگاه‌ها از ایمنی لازم برخوردار باشند و از تردد اتوبوس‌های شرکت واحد و درون شهری در جاده باید ممانعت بعمل آورد به جز کاروان‌هایی که از تهران و البرز تردد می‌کنند که باید از اتوبوس‌های شرکت واحد ایمن استفاده کنند؛ کاروان‌های قم نیز می‌توانند از اتوبوس شرکت واحد مورد تأیید استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور کشور با تأکید دوباره بر ایمنی اتوبوس‌ها اعلام کرد: تحت هیچ شرایطی نباید وانت بارها مسافر سوار کرده و نسبت به جابجایی افراد اقدام کنند چرا که خدای نکرده در صورت تصادف و واژگونی تعداد زیادی از افراد دچار صدمه می‌شوند.

وی افزود: بحث اعمال محدودیت‌ها مهم است و به استان مازندران توصیه می‌کنیم که زوار از محور هراز تردد کنند؛ اعمال محدودیت‌ها نیز باید بسیار محدود، منظم و حساب شده باشد.

رئیس پلیس راهور کشور در خاتمه از ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های سنگین در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خبر داد و گفت: موتورسیکلت‌های ۲۵۰ سی سی به بالا عامل نمایش، تفاخر و هم تصادف بوده و اجازه تردد به این دسته از موتورها را در مراسم نمی‌دهیم و ارگان‌ها و افراد باید از موتور سیکلت متعارف استفاده شود.

سردار هادیان‌فر با بیان اینکه سفرها از روز چهارشنبه ١٠ خرداد آغاز شده و تا ١۵ و حتی سه‌شنبه ١۶ خرداد ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در مراسم ارتحال اگرچه ورود زوار به مرور انجام می‌شود، اما خروج همزمان است و باید تمهیدات لازم اندیشیده شده و به مرحله اجرا گذاشته شود.

رئیس پلیس راهور کشور با تأکید بر بحث مدیریت ترافیکی مراسم سالگرد ارتحال افزود: امسال از ٣١ استان کشور زائر در مراسم سالگرد ارتحال شرکت خواهند کرد که تعدادی با استفاده از اتوبوس، برخی با خودروی شخصی و عده‌ای هم به شکل پیاده‌روی خود را به مراسم می‌رسانند که باید ایمنی تردد این افراد را تأمین کنیم.

رئیس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: بخشی از سفرها نیز در تعطیلات نیمه خرداد سفر به شهرهای زیارتی و سیاحتی است که باید برای آن هم تدابیر لازم اتخاذ شود.

دیدگاه تان را بنویسید