بازگشاییِ سردابی در حرم سیدالشهدا برای بانوان
کد خبر: 26336

بازگشاییِ سردابی در حرم سیدالشهدا برای بانوان

سرداب شهدا با مساحتی بالغ بر 500 متر امروز هم‌زمان با عاشورای حسینی در عراق بازگشایی شد. رئیس اداره توسعه حرم امام حسین(ع) می‌گوید: هدف از توسعه و افتتاح این سرداب، افزایش فضای زیارتی برای بانوان است.

به گزارش خودکارنیوز، سرداب شهدا در حرم امام حسین علیه‌السلام به منطور توسعه حرم حسینی و اتصال سرداب‌های این آستان از سال گذشته بسته شده بود.

با تلاش متولیان حرم حسینی این سرداب از امروز هم‌زمان با عاشورا در عراق بازگشایی و در اختیار بانوان قرار گرفت. عبدالحسن محمد، رئیس اداره توسعه حرم امام حسین (ع) با بیان اینکه هدف از افتتاح سرداب شهدا افزایش فضای زیارتی است، می‌گوید: سرداب شهدا با مساحتی بالغ بر ۵۰۰ متر است که در زیرزمین حرم حسینی قرار دارد.

IMG_20230729_114340

هدف از توسعه سرداب شهدا در حرم سیدالشهدا علیه‌السلام افزایش فضای زیارتی در ایام مناسبتی به ویژه محرم و صفر است. سرداب شهدا در قسمت بانوان قرار دارد و این سرداب از قسمتی به سرداب الحجه متصل می‌شود.

 سرداب قبله با ظرفیت بالغ بر ۴ هزار زائر قرار به عنوان بزرگترین سرداب حرم حسینی به شمار می‌رود که همه سرداب‌های حرم از جمله سرداب شهدا را به سایر سرداب‌های حرم حسینی متصل می‌کند تا زائران بتوانند از زیرزمین حرم به سایر خروجی‌های حرم بروند.

دیدگاه تان را بنویسید