پلیس هیچ پرونده ای را در نیمه راه، رها نمی کند
کد خبر: 27397

پلیس هیچ پرونده ای را در نیمه راه، رها نمی کند

سخنگوی فراجا در پی شهادت اخیر ماموران پلیس در استان‌های مختلف، گفت: تامین نظم و امنیت جامعه وظیفه حساسی است که بخش عمده‌ی آن بر عهده پلیس بوده و در این راستا ماموریت‌های فراوان شهری و مرزی، پیش روی فراجاست.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از فراجا، سردار منتظرالمهدی با اشاره به این که شهادتِ همکاران جزء ناگزیرِ تعددِ ماموریت های فراجاست که با زندگی روزمره شهروندان درآمیخته است، افزود: انتهای آرزوی همکارانم در این لباس، شهادت است اما به این معنا نیست که ما از سر تقصیر مسببین و قاتلان آنها می گذریم.

وی با اشاره به اجرای مجازات اعدام برای دو شرور قاتل در اصفهان که مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بودند و اخیرا به اجرا درآمد و همچنین اعدام قاتل دو پلیس در بوشهر، هلاکت قاتل فراری پلیس در مخفیگاهش توسط نیروهای نوپو در سال جاری گفت: دستگیری و سزای اعمال قاتلان و متعدیان به جان و ناموس همه شهروندان در اولویت های کاری فراجا قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیس با بهره گیری از قدرت و اِشراف اطلاعاتی، مجرمینی که به جانِ کارکنان دستگاه امنیت ساز تعدی می کنند، را شناسایی، دستگیر و به دست عدالت می‌سپارد.

منتظرالمهدی با تاکید بر اینکه تنها کشوری که هم مأموریت پلیسی و هم مأموریت مرزبانی را انجام می‌دهد فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی است، گفت: به همین دلیل مجموعه انتظامی، مجموعه‌ای فراپلیسی است.

وی با اشاره به بیش از ۴۰ عنوان ماموریت پلیسی در طرح جامع فراجا که برای این سازمان بزرگ در نظر گرفته شده، افزود: رهاورد همه ماموریت ها، انتظام بخشی و استقرار هر چه بیشتر امنیت در سراسر کشور و برای همه شهروندان است و گاه پلیس در این ماموریت های متعددِ امنیت آفرین جان می بازد.

سخنگوی پلیس در ادامه با اشاره به دستگیری عاملان قتل سه طلا فروش اصفهانی در استان فارس، دستگیری قاتل فراری همراه با اسلحه پس از ۱۱ ماه در ملایر،دستگیری قاتل مسلح کرمانی پس از گذشت چند ماه در یک قدمی کرج و همچنین دستگیری قاتل فراری قمه به دست پس از دو سال در عنبرآباد کرمان،گفت: مجرمان و به ویژه قاتلانِ نفس بدانند و آگاه باشند؛ پلیس هیچ پرونده ای را در نیمه راه رها نمی‌کند و در نهایت عاملان هر جرم و جنایتی که در حال فرار و زندگی پنهانی هستند؛ هر چند که گاهی سالیانی طول بکشد و از دست عدالت گریخته باشند، را دستگیر و تحویل دستگاه قضا می دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا پس از تحسین انجام موفق ماموریت پلیس در ماجرای آزادی مرد میان سال جیرفتی پس از ۶۱روز اسارت از چنگال آدم ربایان در کشور افغانستان، افزود: فراجا در وظیفه خود مبنی بر تامین امنیت جانی و مالی شهروندان از هیچ کوششی فروگذار نکرده و برای عمل به وظایفش مرز نمی شناسد.

به گفته این مقام ارشد انتظامی از ابتدای سال جاری تا کنون، ۸۳ درصد گروگانگیری و آدم ربایی ها منجر به کشف و شناسایی شده و بالغ بر ۳۵۷ نفر از آدم رباها و گروگانگیرها نیز توسط نیروهای زبده پلیس شناسایی و دستگیر شده اند بدیهی است پلیس در مواجهه با کسانی که امنیت مردم رانشانه گرفته اند و با خشونت، به جان ومال مردم تعدی و آرامش جامعه را خدشه دار می کنند و درمقابل فرمان پلیس مقاومت و گردنکشی می کنند هرگز مماشات نکرده و در صحنه تکلیف آنان را مشخص و قائله را ختم می کند.

دیدگاه تان را بنویسید