کاهش ۷۱ درصدی جانباختگان تصادفات سفرهای اربعین
کد خبر: 27640

کاهش ۷۱ درصدی جانباختگان تصادفات سفرهای اربعین

رئیس پلیس راهور فراجا از کاهش ۷۱درصدی جانباختگان سوانح ترافیکی در سفرهای اربعین خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز، سردار سید کمال هادیانفر که در مرز مهران حضور دارد با اشاره به وضعیت ترافیکی مرزهای اربعینی گفت: تردد در تمامی مرزهای اربعینی به صورت روان در حال انجام است و هیچ‌گونه مشکل ترافیکی خاصی در مرزهای اربعینی نداریم.

وی با بیان اینکه پرتراکم‌ترین مرز ما از نظر تردد زائران، مرز مهران است، گفت: در سال گذشته ۶۰ درصد خروج از کشور در ایام اربعین حسینی از طریق این مرز انجام شد، البته امسال علیرغم افزایش زائران، این سهم کاهش پیدا کرد و زائرین عزیز از سایر مرزها نیز استقبال خوبی داشتند.

سردار هادیانفر با اشاره به ظرفیت پارکینگ‌ها در پایانه‌های مرزی نیز گفت: وضعیت پارکینگ‌ها امسال بسیار مناسب است و مشکل خاصی در مرزهای اربعینی به ویژه مرز مهران در رابطه با امکان پارک خودرو وجود ندارد.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به آمار تصادفات سفرهای اربعینی اشاره کرد و گفت: از اول ماه صفر که سفرهای اربعینی از تمام نقاط کشور به سمت مرزهای شش گانه با کشور عراق در حال انجام است تاکنون چهار نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در طرح اربعین کاهش ۷۱ درصدی را نشان می‌دهد. این آمار مربوط به داخل کشور و پلیس راهور فراجا مسئولیتی در مورد خارج از کشور ندارد.

وی با اشاره به زیرسازی مسیر مرزهای اربعینی گفت: خوشبختانه امسال تمهیداتی که اندیشیده شده و زیرساخت‌هایی که در مسیرهای منتهی به مرزهای اربعینی به وجود آمده، سبب شد تا ما شاهد سهولت در ترددها باشیم، که جا دارد از وزارت راه و شهرسازی در این خصوص قدردانی کنیم.

سردار هادیانفر با اشاره به علت اصلی تصادفات در سفرهای اربعینی سال گذشته گفت: سال گذشته ۳۵ درصد از تصادفات و واژگونی‌ها مربوط به زائرانی بود که در حال برگشت به وطن اصلی بودند که عمدتاً بر اثر خستگی و خواب آلودگی بوده است. در همین راستا توصیه ما این است که زائرین عزیز هنگام ورود به کشور ابتدا استراحت کافی را در شهرهای مرزی داشته باشند، سپس اقدام به رانندگی کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا ابراز امیدواری کرد تا با رعایت قوانین، مقررات و همکاری هموطنان عزیز، تصادفات رانندگی به حداقل ممکن برسد.

دیدگاه تان را بنویسید