وزنه‌برداری زنان آسیا؛ حسینی رکورد شکست اما به سکو نرسید
کد خبر: 23668

وزنه‌برداری زنان آسیا؛ حسینی رکورد شکست اما به سکو نرسید

سیده الهام حسینی که در مسابقات بحرین به طلا رسیده بود این بار در مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی تنها با ارتقای رکورد ملی و مجموع در رده پنجم آسیا قرار گرفت.

به گزارش خودکارنیوز، پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از ١٣ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۳ این ماه ادامه دارد. این رقابت‌ها یکی از مهمترین گزینشی‌های المپیک در قاره آسیا به شمار می‌رود. تیم ملی ایران در بخش مردان ۱۰ نماینده و در بخش زنان پنج وزن‌بردار را به جینجو اعزام کرده است.

در ادامه رقابت های وزنه برداری بانوان سیده‌الهام حسینی و پریسا نورعلی در دسته ۸۱ کیلوگرم، گروه A امروز به روی تخته رفتند. در این دسته ۱۱ وزنه بردار حضور داشتند که ژویو وانگ از چین بیشترین رکورد ورودی را از آن خود کرده است.

 

عملکرد پریسا نورعلی در دسته ۸۱ کیلوگرم

پریسا نورعلی نخستین تجربه بین‌المللی خود را در مسابقات قهرمانی سال ۲۰۲۲ جهان در کلمبیا پشت سر گذاشت. او در دسته ۷۶ کیلوگرم تنها با دو حرکت صحیح و با مجموع ۲۰۰ کیلوگرم ششم شد. وی در مسابقات کره‌جنوبی ۶۰ کیلوگرم با نفر اول فاصله دارد.

پریسا نورعلی در اولین حرکت یک ضرب موفق به مهار وزنه ۹۱ کیلوگرمی نشد. او حرکت دوم یک ضرب را با موفقیت بالای سر برد اما وزنه ۹۶ کیلوگرمی را در حرکت سوم یک ضرب مهار نکرد و در یک ضرب در رده نهم قرار گرفت.

ملی پوش دسته ۸۱ کیلوگرم در تلاش اول حرکت دوضرب وزنه ۱۱۶ گیلوگرمی بعد از اعتراض کادر فنی و بازبینی، هیات ژوری این حرکت را خطا اعلام کرد اما او در حرکت دوم دوضرب این وزنه را بالای سر برد. کادر فنی وزنه ۱۲۱ کیلوگرمی را برای او در نظر گرفت که او نتوانست آن را مهار کند و در دوضرب هم رده نهم را به خود اختصاص داد اما توانست ۶ کیلوگرم رکورد دوضرب خود را ارتقا دهد. نورعلی با مجموع ۲۰۷ کیلوگرم

 

عملکرد حسینی در دسته ۸۱ کیلوگرم

الهام حسینی در مسابقات قهرمانی آسیا بحرین رکورد ۱۰۲ را در حرکت یک ضرب به ثبت رساند و به مدال طلا رسید. او در حرکت دو ضرب هم به رکورد ۱۲۵ کیلوگرم رسید تا با ثبت رکورد مجموع ۲۲۷ کیلوگرم، سه مدال طلای خوش‌رنگ کسب کند.

حسینی در اولین حرکت یک ضرب وزنه ۱۰۱ کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد. کادر فنی تیم ملی برای حرکت دوم حسینی درخواست وزنه ۱۰۵ کیلوگرمی را داد که وی در مهار آن ناموفق بود اما ملی پوش دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه ۱۰۶ کیلوگرمی را در حرکت سوم یک ضرب با موفقیت بالای سر برد و در نهایت در رده پنجم حرکت یک ضرب قرار گرفت.

تلاش اول حسینی در حرکت دوضرب وزنه ۱۲۵ کیلوگرمی موفق بود. کادر فنی برای حرکت دوم درخواست وزنه ۱۳۱ کیلوگرمی را دارد که وی در مهار آن ناموفق بود. حسینی در حرکت سوم با موفقیت وزنه ۱۳۱ کیلوگرمی را بالای سر برد و در دوضرب در رده ششم ایستاد و با مجموع ۲۳۷ کیلوگرم در رده پنجم آسیا قرار گرفت.

الهام حسینی با مهار وزنه ۱۳۱ کیلوگرم و رسیدن به رکورد مجموع ۲۳۷ کیلوگرم، ضمن شکستن رکورد های دوضرب (۶ کیلوگرم) و مجموع (۱۰ کیلوگرم) شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک افزایش داد.

 

رده‌بندی حرکت یکضرب دسته ۸۱ کیلوگرم

۱- ژیامی لیانگ از چین با ۱۲۰ کیلوگرم- مدال طلا

۲- ژویو وانگ از چین با ۱۱۵ کیلوگرم - مدال نقره

۳- مونتخانسان از مغولستان با ۱۰۸ کیلوگرم - مدال برنز

 

رده‌بندی حرکت دوضرب دسته ۸۱ کیلوگرم

۱- ژیامی لیانگ از چین با ۱۵۵ کیلوگرم - مدال طلا

۲- ژویو وانگ از چین با ۱۴۶ کیلوگرم- مدال نقره

۳- مونتخانسان از مغولستان با ۱۳۵ کیلوگرم - مدال برنز

 

رده‌بندی مجموع دسته ۸۱ کیلوگرم

۱- ژیامی لیانگ از چین با ۲۷۵ کیلوگر - مدال طلا

۲- ژویو وانگ از چین با ۲۶۱ کیلوگرم - مدال نقره

۳- مونتخانسان از مغولستان با ۲۴۳ کیلوگرم - مدال برنز

 

فردا(پنجشنبه) زینب شیخ ارباب در دسته ۸۷ کیلوگرم، گروه A ساعت ۹:۳۰ صبح به روی تخته می‌رود.

نتایج وزنه‌برداران اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا تاکنون:

حسین سلطانی دسته ۸۱ کیلوگرم مردان، ۲ مدال طلا و یک نقره

میرمصطفی جوادی مدال برنز دوضرب و مجموع دسته ۸۹ کیلوگرم

فاطمه کشاورز، دسته ۶۴ کیلوگرم زنان، مدال ۲ مدال برنز (دوضرب و مجموع)

سیده الهام حسینی عنوان پنجم دسته ۸۱ کیلوگرم زنان

کیانوش رستمی عنوان هشتم دسته ۸۹ کیلوگرم مردان

پریسا نورعلی عنوان نهم دسته ۸۱ کیلوگرم زنان

ریحانه کریمی دسته ۵۹ کیلوگرم زنان عنوان چهاردهم

دیدگاه تان را بنویسید